Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidiči, chodci pozor na vypnuté semafory v Havířově!

  • Havířov,

O letošních prázdninách se opravují hlavní komunikace v centru města a současně probíhá rekonstrukce světelných křižovatek. I z toho důvodu je od pondělí vypnuta světelná signalizace u Obchodního centra Elán. Řidiči i chodci musí být o to více obezřetní.

VIDEO: TV Polar

Práce na výměně asfaltového povrchu na Dlouhé třídě jsou v plném proudu. ŘSD bude postupovat směrem dolů až k velkému kruhovému objezdu. I proto došlo k vypnutí křižovatky u OC Elán.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Teď postupně práce pokračují tak, aby byl zachován průjezd dopravy. To znamená, že ta hlavní tepna je přes Dlouhou dál vedená na ulici Těšínskou a v další fázi budou jednotlivé pruhy zprůjezdněny pouze v jednom pruhu tak, aby zůstal zachován průjezd Havířovem, ale ty práce je třeba udělat."

19. července začne Správa silnic MSK měnit povrch také na Dělnické ulici. Do toho pokračuje projekt chytrých a bezpečných křižovatek.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Tyto tři akce na sebe navazují. My jako město měníme křižovatky v tomto roce, které se nacházejí na těchto dvou ulicích a které navazují na práce na výměně asfaltových povrchů. Omlouváme se občanům, řidičům, že to určitý diskomfort způsobí, ale věřím, že se nám to povede. Právě v letních měsících, kdy ten provoz je nižší. A jak tady stojíme u křižovatky nejdůležitější tepny Havířova, tak vidíme, že když tu není semafor, tak ta doprava je komplikovanější. Věřím, že si na to řidiči zvyknou a že to bude dobré.”

Nemáte obavy o chodce, protože tady se stávají nehody i když jsou tady semafory?

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Obava samozřejmě je, ale tady tento přechod je zavřený. To znamená, je třeba, aby chodci dbali značení, aby přecházeli v místech k tomu určených, aby “nepáchali” přestupky a aby dbali zejména na svoji bezpečnost, protože jde hlavně o ně.”

Určitě řidiče a chodce bude zajímat, kdy budou práce dokončeny na těch hlavních tepnách a co bude následovat, co se týče chytrých křižovatek.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Předpoklad dokončení Hlavní třídy je 8.9. Předpoklad dokončení Dělnické ulice je 16.9. Co se týče chytrých a bezpečných křižovatek budeme dále pokračovat s dispečinkem a s křižovatkami, které nejsou na těchto hlavních komunikacích a tam předpokládáme realizaci v příštím roce.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy