Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pošťáka při pokusu doručit dopis pokousal v Havířově pes

  • Havířov,

Práce pošťáka může být někdy poměrně nebezpečná. Přesvědčil se o tom doručovatel, který chtěl ženě v Havířově doručit dopis. Vzápětí ho pokousal její pes. Majitelka kontaktovala v neděli redakci s vyjádřením, že podle ní byla situace úplně jinak, než popsala městská policie. Podle ní pošťák prostrčil ruku skrz plot, místo aby dal dopis do řádně označené schránky.

Neobvyklou událost oznámila strážníkům v Havířově vedoucí hlavní pošty. Jejich doručovatele pokousal ve středu 21. července pes.

Bohuslav Muras, ředitel MP Havířov: "Na místo byla vyslána hlídka městské policie, která zjistila, že se doručovateli při pokusu doručit dopis zakousl do ruky pes."

Podle strážníků mělo jít o dogu, která patřila příjemkyni dopisu.

Bohuslav Muras, ředitel MP Havířov: "Strážníci provedli základní ošetření, ale doručovatel zavolat sanitu na místo odmítl s tím, že si ošetření zranění zajistí v nemocnici sám."

Majitelka byla následně poučena o tom, že se psem musí podstoupit veterinární vyšetření. V neděli odpoledne kontaktovala redakci TV Polar přímo majitelka psa, která tvrdí, že situace byla úplně jinak, než popsala městská policie.

Majitelka psa: "Pan doručovatel nevhodil poštu do schránky, která je řádně označena, ale zeptal se mě, zda může podat poštu a prostrčil ruku brankou. Pes, který samozřejmě na tento prudký pohyb reagoval, pána kousl. Je to uvedeno i v zápise městské policie, kdy toto před policisty doznal. Pánovi jsem ruku ošetřila já, nikoliv policie a pan doručovatel poté odjel na kole a nechal se ošetřit až v podvečer, kdy ruka nebyla šitá, pouze bolela, a to nepopírám. Na chirurgii pán neustále uváděl, že jsem mu nedodala potvrzení o očkování. Přitom jsem mu ho dodala jak v SMS, tak emailem."

Majitelka také uvedla, že jde o rasu cane corso, neboli italského corso psa.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy