Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tříměsíční kojenec zůstal nešťastnou náhodou zamčený v rozpáleném autě, mamince pomohli policisté

  • Opava,

Dvacet minut po desáté hodině dopolední 29. července 2021 zasahovala policejní autohlídka na ulici Stojanova v Opavě. Policisté byli vysláni k zaparkovanému vozu, ve kterém se nachází malé dítě a nejdou mu otevřít dveře.

Žena přijela na místo sama se svým dítětem, podle policejního mluvčího po vystoupení zjistila, že klíče od zapalování a od dveří vypadly v interiéru automobilu mezi sedadla, dveře si neopatrností zavřela a shodou nešťastných náhod po náhodném zabouchnutí dveří s největší pravděpodobností došlo k technické závadě na centrálním zamykání a automobil již nešel otevřít. 

René Černohorský, mluvčí PČR: "Okna i dveře vozu tak byly uzavřené a uzamčené a uvnitř zůstalo její dítě. Vzhledem k vysoké okolní teplotě okolo 30 stupňů Celsia, nemožnosti se dostat do automobilu a s ohledem na pláč tříměsíčního kojence si 29letá žena nevěděla rady, naštěstí měla u sebe mobilní telefon, a proto se velmi správně rozhodla zavolat na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158 a požádat o pomoc."
René Černohorský, mluvčí PČR: "Vzhledem k tomu, že se službu konající autohlídka nacházela poblíž dané adresy, policisté přijeli na místo téměř okamžitě a ihned od 29leté oznamovatelky z Opavska zjistili potřebné informace pro své rozhodnutí k nutnému zákroku. Ten spočíval v použití teleskopického obušku k rozbití skleněné výplně okna předních dveří řidiče osobního motorového vozidla tovární značky VW Passat Variant a k vytažení tříměsíčního dítěte z dětské autosedačky na zadním sedadle za spolujezdcem. Dítě bylo následně předáno své výše uvedené 29leté matce, a to v nezraněném stavu. Na místo se rovněž dostavili i hasiči opavského Hasičského záchranného sboru, kteří byli policistům nápomocni a následně provedli i úklid rozbitého skla okna dveří z asfaltového povrchu vozovky. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a škoda na skleněné výplni okna dveří vozu je podle majitelky auta zanedbatelná s ohledem na záchranu života a zdraví jejího dítěte."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy