Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O tábory pro děti ze sociálně slabých rodin je v Havířově velký zájem

  • Havířov,

Středisko volného času Don Bosko v Havířově celoročně pomáhá i dětem z vyloučených lokalit. Nyní o prázdninách pro ně zdarma pořádá příměstské tábory, o které je velký zájem.

Pro většinu těchto dětí ze sociálně slabých rodin v Havířově Šumbarku je příměstský tábor jediným vyžitím. Samy přiznávají, že na dovolenou s rodiči asi nepojedou. Tábor pro ně organizuje Středisko volného času Don Bosko.

anketa: “Mám tady moc kamarádů, baví mě to tady a kdyby nebyl Maják, tak by jsem se nudil. Půjdeme zítra na tábor, baví mne tu kulečník, ping-pong a fotbal.”
anketa: “Zpívám a hraju kulečník. Kdyby tady Maják nebyl, nudil bych se.”
anketa: “Mne to tu baví a je to lepší, než sedět doma.”
anketa: “My si tady hrajeme hry, kreslíme a hrajeme souboj.”
Jana Siverová, vedoucí střediska Maják: “První dva turnusy prázdninové už proběhly a byli jsme na vycházce v okolí řeky Lučiny, v dětském parku za Labužníkem, na zmrzlinu. To oni mají rádi. Podařil se nám udělat výlet autobusem na Těrlickou přehradu a děti se povozily v nafukovacích člunech. Momentálně jsme na třetím turnuse tábora a včera jsme měli workshop zaměřený na přírodu a byl to výtvarný workshop. Dneska jsme na středisku na Majáku a zítra se chystáme na výlet do Rožnova pod Radhoštěm a do výrobny svíček.”

Středisko Maják v poslední době celkově přijímá stále více dětí.

Jana Siverová, vedoucí střediska Maják: “V letošním roce přibylo asi 50 dětí a z těch středisek, máme čtyři pobočky, tak tato pobočka má asi nejvíce dětí. Určitě vidím i pokrok ve škole a od letošního roku od začátku máme pro děti připravené pondělí až čtvrtek doučování hodinové a v pátek budeme mít hodinu i pro předškolní děti, které teprve půjdou do první třídy. Budeme začínat 6. září.”

Jaká je spolupráce třeba i s rodiči těchto dětí?

Jana Siverová, vedoucí střediska Maják: “Můžu říct, že za ty čtyři roky nacházím k rodičům hezký vztah, dokonce se nebojím jít ani do rodin a oslovit sama rodiče a zatím jsem se nesetkala s něčím špatným.”

Všechny děti na táboře musí být pravidelně testovány.

anketa: “Bylo to super, ani mi to nevadí skoro, protože jsme se to učili ve škole. Nejde tam ani nic cítit, jen to lechtá trochu a nebolí to.”

Zájem o tábory je velký také proto, že je středisko pořádá pro děti zdarma.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy