Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři v domovech mají o volby velký zájem, v Havířově chce své právo využít téměř každý

  • Havířov,

Nebývalý zájem mají v letošním roce o volby lidé v pobytových zařízeních. Komisaři za nimi budou docházet s přenosnými boxy. V domovech, kde je nařízena karanténa, volba proběhla již ve čtvrtek. V Moravskoslezském kraji se to ale netýkalo ani jednoho zařízení.

O tom, že jsou parlamentní volby v letošním roce důležité, svědčí i fakt, jaký je o ně zájem mezi seniory v pobytových zařízeních. V Havířově své volební právo dokonce využije více seniorů, než při krajských volbách v minulém roce.

Milan Dlábek, ředitel Domova seniorů Havířov: "Do jisté míry je to překvapivé, ale téměř všichni chtějí volit. Dokonce středisko Helios, což je středisko se zvláštním režimem. A co se týká komunikace s opatrovníky, tak všichni s tím dá se říct souhlasí a jsou nápomocní.”
anketa: “Volím, protože se mi zdá, že každý hlas je důležitý. Už jsem rozhodnutý, ale nepovím koho.”
anketa: “Půjdu volit, abych podpořila ty nahoře, kteří by tam měli být.

Pobytová sociální zařízení už mají seznamy lidí, kteří chtějí volit. Budou dbát i na covidová opatření.

Milan Dlábek, ředitel Domova seniorů Havířov: “Přijede komise, budou obcházet tyto naše uživatele a oni odvolí na svých pokojích nebo místech. Měli jsme volební místnosti přímo na střediscích, ale v dnešní době to budeme řešit tímto způsobem.

O volební právo nepřijdou ani lidé v pobytových zařízeních, ve kterých je karanténa. Pro jejich hlasy si přišli volební komisaři dnes. V Moravskoslezském kraji se to ale netýkalo ani jednoho zařízení.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy