Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MFK Havířov a Baník Ostrava budou vychovávat mladé talenty

  • Havířov,

Městský fotbalový klub Havířov se zapojil do projektu ostravského Baníku Satelit. Smyslem je společně vychovávat mladou generaci a hledat nové talenty. To pomůže Baníku i regionálním klubům.

Na hřišti MFK Havířov se během dvou termínů vystřídalo více než 500 dětí z prvních tříd základních škol. A to díky projektu ostravského Baníku Satelit. Ne každý rodič dítěte, které má talent a chtělo by hrát fotbal, může jezdit do Ostravy. Trenéři společně formou hry prověřili sportovní dovednosti dětí a následně osloví rodiče těch talentovaných.

Bronislav Šimša, předseda MFK Havířov: “Potom z těch jedenáctiletých bude výběr ze satelitů na Šoupalce v Ostravě, kde z toho udělají výběr a zůstávají už pod hlavičkou Baníku a ten zbytek zůstává u nás v klubu. To znamená, že tím by se nám zvedla kvalita mládeže, protože na našem hřišti by trénovaly děti pod hlavičkou Baníku Ostrava." 

Projekt už se osvědčil i v jiných městech.

Daniel Rygel, šéftrenér přípravkových kategorií FC Baník Ostrava: “Středisko máme ve Viganticích, další středisko funguje v Brušperku a začínáme úplně od těch nejmenších, od těch školiček. Postupně by se měly v těchto střediscích děti dostat až do kategorie U11." 
anketa: “Je to super a chtěl bych tu hrát a jsou tu dobří trenéři."
anketa: “Chtěl jsem hrát za Baník, je to tu super. Chtěl bych být vybraný.”

Městský fotbalový klub už má ve školičce pro ty nejmenší zhruba 50 dětí. Byl by rád, kdyby z této společné náborové akce vzešlo alespoň další dvacet dětí.

Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail