Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovská desítka přilákala na tisíc běžců

  • Havířov,

Městský běh Havířovská desítka se opět vydařil. Na start se postupně postavilo na tisíc běžců a běžkyň. Akce měla již tradičně i charitativní podtext. Pro Handicap sport club se podařila vybrat krásná částka.

Po těžkém období se život vrací opět k normálu a o tom svědčí i pořádání již tradičních akcí. K těm patří i městský běh Havířovská desítka. Na náměstí Republiky to v neděli žilo už od ranních hodin. Stovky lidí všech věkových kategorií chtěli zažít ten příjemný pocit při vyplavení endorfinů.

Martin Kučera, hlavní organizátor závodu Havířovská desítka: "Nemám úplně přesná čísla, kolik se zaregistrovalo lidí ráno dneska, ale jsme kolem tisícovky závodníků. Což je vzhledem k tomu, co máme za rok a půl za sebou, si myslím, že je skvělé číslo. Klasicky máme dětský běh, máme memoriál Manfreda Kosela na pět kilometrů, máme hlavní závod na deset kilometrů a štafetový běh čtyřikrát dva a půl kilometru."

Ty si běžel se svým synem, jaké to bylo?

Martin Kučera, hlavní organizátor závodu Havířovská desítka: “Jsem překvapený, že ten dětský běh je delší, než jsem si myslel. Nikdy jsem ho neběžel a se synem v náručí to není zas taková legrace, jako to vypadá."

Právě o dětský běh byl velký zájem. Startovaly hned tři skupiny. Na všechny malé běžce čekala medaile.

anketa: "Já jsem vyhrál asi proto, že chodím do atletiky. Těšil jsem se moc.”
anketa: "Já mám radost, že jsem doběhla jako první holka. Moc jsem se těšila a jsem ráda, že jsem tu mohla být s kamarádkami a užily jsme si to.”
anketa: "Já jsme úplně šťastná, že jsem tady mohla být.”
anketa: "Já jsem hokejista a hodně běháme.”
anketa: “Nevěděl jsem jestli vyhraju, myslel jsem si, že budu druhý, ale nakonec jsem vyhrál a bylo to dobré.”
anketa: “Děti jsou nadšené, dcera už je tady podruhé a byli jsme spokojení.”
anketa: “Já si myslím, že to je úplně úžasné. Já mám z toho radost, ty děcka se vyblbnou a je tu i pro ně program, takže bomba úplně.”

Po dětech se na start postavili běžci na pět kilometrů. A někteří nasadili opravdu rychlé tempo. První cílovou páskou proběhl Filip Austera.

Filip Austera, vítěz běhu na pět kilometrů: "Vůbec jsem to nečekal, já jsem si myslel, že top trojka bude dobrá. Že v tomto počasí a ještě jsem trochu nachlazený, že to nebude ono. Ale snažil jsem se držet a na posledním kilometru jsem odběhl a dopadlo to dobře. Já běhám za atletiku Havířov.”

Přesně ve dvanáct hodin byl odstartován hlavní závod na deset kilometrů. Už při mezičasu byla naděje, že padne nový rekord. Postaral se o něho běžec ukrajinské národnosti.

Serhii Shevchenko, vítěz hlavního závodu na deset kilometrů: “Běželo se mi velmi dobře, líbila se mi pěkná trasa. Počasí perfektní, když se ukázalo sluníčko. Super atmosféra na tomto závodě.”

Ani první žena, která doběhla do cíle nepocházela z Česka.

Maryna Nemchenko, vítězka hlavního závodu na deset kilometrů: “Byl to skvělý závod, líbí se mi tohle město, jsem tady poprvé, prostě to bylo skvělé.”

Organizátoři mají velké přání. V příštím roce by chtěli, aby se na start postavilo ne tisíc závodníků, ale tisíce.

Martin Kučera, hlavní organizátor závodu Havířovská desítka: "Takže výzva všem Havířovanům, aby se příští rok přihlásili, postavili se na start, ať ten Havířov skutečně celý rozběháme.” 

Během závodu se vybralo pro Handicap sport club Havířov téměř 70 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy