Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kotulova dřevěnka v Havířově ukončila sezonu

  • Havířov,

Kotulova dřevěnka ukončila sezonu. Byla sice lepší než v loňském roce, nicméně lidé si prý odvykli do muzeí chodit, nebo měli obavy, či nevěděli, že jsou otevřená. Nižší návštěvnost byla i u škol.

Tam to bylo zřejmě způsobeno tím, že děti potřebovaly dohnat výuku. Kotulova dřevěnka věří, že v příštích letech se situace zlepší. Nyní ale nastal čas na zazimování.

Soňa Kavanová, průvodce: “Nastupují práce, které jsou posezonní. To znamená, že opravdu přijíždějí naši konzervátoři, balíme předměty, odvážíme je do depozitářů, musí je očistit a uloží je v depozitáři. Na jaře je potom znovu přivážíme. Odváží se takové ty citlivější předměty, sbírky, které by tady přes zimu strádaly. Kromě toho, že se dávají do pořádku budovy a hlavně ty sbírky se musí zabezpečit, tak se také musí dát celý areál do pořádku. Musím říci, že mám milé kolegy, kteří mi přišli pomoci. Musíme všechno listí shrabat, zahradu dát do pořádku a přesto zimní období tady musí vždy někdo docházet a ta chaloupka se musí lehce temperovat. Je to z důvodu, aby stavení vydrželo co nejdéle.”

Kotulova dřevěnka by si přála, aby novou sezonu začala v tradičním termínu 1.května, a to tradiční akcí Dnem řemesel.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy