Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladí lidí s handicapem se v Havířově setkali na turnaji ve stolním tenise

  • Havířov,

Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením má v Havířově více než čtyřicetiletou tradici. Mezi jejich pravidelnou aktivitu patří podpora sportu. I v letošním roce se proto konal meziměstský turnaj ve stolním tenise.

Stolní tenis je mezi hendikepovanou mládeži velmi oblíbený sport. I proto se každým rokem koná v Havířově meziměstský turnaj O pohár primátora. Do Národního tréninkového centra přijely týmy z Karviné, Frýdku-Místku, Ostravy a Českého Těšína. Turnaj pořádala havířovská pobočka Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením.

Bronislav Kotula, jednatel společnosti SPMP Havířov: “Už je to sedmý ročník. Vlastně devátý, protože nultý a první byl na naší klubovně, kterou máme ve městě. A tady díky panu Endalovi a klubu SKST Baník Havířov můžeme už posedmé tento turnaj uspořádat. Baví je to. My Havířov pořádáme každý týden tréninky buď u nás na klubovně, nebo v Soběšovicích na hale. Ale jak jsou na tom jiné oddíly, to nevím. Každý k tomu přistupuje jinak, má jiné možnosti. Třeba některé týmy, jako je Český Těšín, nemají vůbec kde trénovat a posbírají jen hráče. Sluníčko Ostrava ti mají dobré hráče i jezdí na turnaje, jsou lepší. Tady ale nejde ani o sportovní výsledek. Tady jde o to, aby se týmy spolu utkaly a zahrály si.”

Přesto, že nejdůležitější bylo vzájemné setkání, soutěžního ducha sportovci nezapřeli.

anketa: “Líbí se mi tu moc. Turnaj mi šel, opravdu. Můžu si zahrát, paní redaktorko, zahrát.”
anketa: “Je výborný a moc se mi tady líbí. Už jsem tady byla na turnaji. Dařilo se výborně, hlavně, že tu je nějaká zábava.”
anketa: “Přijel jsem z Ostravy a je to tady pěkné. Daří se mi dobře a trénoval jsem.”

Kromě stolního tenisu, co vás ještě baví?

anketa: “Hraju fotbal i jiné sporty. Je to tu fajn.”

Místní organizace má již v Havířově dlouholetou tradici, Od svého vzniku v roce 1978 pomáhá lidem s mentálním postižením a jejich rodinám.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy