Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovská nemocnice se zapojila opět do akce Movember, kterou podpořil i hokejový klub

  • Havířov,

Nemocnice v Havířově se rozhodla originálně pojmout osvětovou kampaň Movember za boj proti rakovině prostaty. Muži si nechali od profesionálů vytvořit knír, lidé dostanou do schránek poučné letáky a do osvěty se podařilo vtáhnout i hokejový klub a fanoušky.

Když jde o dobrou věc, budeme celý listopad nosit i knírek. To si řekli zaměstnanci havířovské nemocnice a už podruhé podpořili osvětovou kampaň v boji proti rakovině varlat a prostaty.

František Pokorný, primář interního oddělení: "Vždycky se snažím podpořit dobré věci. To by měl dělat každý a jen upozornění na to, že nějaký problém je, je moc důležité.”

Lékaři dnes toto onemocnění umí zcela vyléčit. Muži ale stále podceňují samovyšetření a hlavně preventivní prohlídky. Právě ta zachránila život Juliusi Bajovi, který akci Movember přišel také podpořit.

Julius Bajo, pacient: “Já jsem třicet let chodil na preventivní prohlídky a najednou buch, rána. Vypukla rakovina. Díky urologii jsem to přežil."
Norbert Schellong, ředitel Nemocnice Havířov: “Když se to zjistí bohužel později, tak se to odrazí ve zbytku života a není to dobře. Takže apeluji na všechny Havířováky. Naše nemocnice má špičkovou urologii, nebojte se, nestyďte se přijít k nám se nechat vyšetřit.”

V minulém roce osvětová akce zvýšila preventivní návštěvy v urologické ambulanci o 30%. A do akce se zapojil i hokejový klub AZ Havířov. Utkání se Slavii bylo zahájeno právě Movembrem, a to proto, že fanoušky tvoří převážně muži. Nemocnice také založila účet, na který mohou lidé přispívat. Z vybraných peněz bude zakoupen přístroj flexibilní cystoskop.

182-27132791/0100 vs.: 103201, 18227132791/0100 vs.: 103201

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy