Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice v Havířově otevřela nově zrekonstruovaný pavilon psychiatrie

  • Havířov,

Rok trvala rekonstrukce pavilonu psychiatrického oddělení v havířovské nemocnici, kde se specializují na akutní péči. Přestavbou se zvýšila i kapacita lůžek. Součástí je i nové zázemí pro psychoterapie.

Je nesmírně důležité, v jakém prostředí se pacienti léčí. Zvlášť, když se jedná o psychicky nemocné lidi, kterých neustále přibývá. Pavilon psychiatrie v havířovské nemocnici prošlo celkovou rekonstrukcí. Pacienti mají moderní pokoje se sociálním zázemím a balkonem. Vše je vybudováno s ohledem na specifická bezpečnostní opatření. Podobu zcela změnily i terapeutické místnosti a hlavně se zvýšila kapacita pro hospitalizaci.

Norbert Schellong, ředitel Nemocnice Havířov: “Před současnou kolaudací to oddělení psychiatrie mělo 26 lůžek a jedním z důvodů rekonstrukce právě bylo rozšíření lůžkového fondu. Takže dnes místo 26 lůžek budeme provozovat 44. Navýšení takřka o polovinu.”

Za poslední léta došlo také ke změně zacílení léčby.

Michal Samson, primář psychiatrického oddělení: “Poskytujeme čistě akutní psychiatrickou péči. To znamená, že se staráme o lidi, u kterých vznikly akutní potíže, nebo o lidi, kteří jsou léčení s duševní poruchou a došlo k dekompenzaci onemocnění duševního. Děláme to proto, protože ten trend je jednoznačný. Po rychlé stabilizaci pacienta, je cílem rychle ho vrátit do jeho běžného domácího prostředí, do jeho rodiny, mezi kolegy. Úkolem psychiatrie ve všeobecné nemocnici je provést v rámci té akutní péče rychlou diagnostiku, rychlé nastavení léčby a držet se toho trendu, který teď je jednoznačný a který je správný. Co je také důležité, že pacient, který se dostane do všeobecné nemocnice v blízkosti svého bydliště, není odříznut od své rodiny, známých.”

Nemocnici z rozpočtu každým rokem podporuje i radnice.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Já si myslím, že každý, kdo dneska do nemocnice přijde a vzpomene si, jak vypadala před pěti lety, tak musí žasnout, kolik práce je tady odvedeno. Je to všeoborová nemocnice, takže se nesmí zapomínat na její jednotlivé části a kromě toho, že má už magnetickou rezonanci, tak má luxusně zrekonstruované psychiatrické oddělení. Jsou tady opět skvělé projekty, které chce město podpořit. Bavíme se o tom, že by tady vznikla dětská skupina, taková obdoba mateřské školy pro personál, sestřičky, lékařky a lékaře, kteří jsou na mateřské dovolené, aby mohli na částečné úvazky chodit do práce a měli kam si odložit ty malé děti.”

Nemocnice má i další plány.

Norbert Schellong, ředitel Nemocnice Havířov: “Určitě nás příští rok čeká rekonstrukce gynekologicko-porodního oddělení. Ještě o tom nechceme moc mluvit, ale bude to absolutní bomba, budou tam rodinné apartmány, centrum asistovaného porodnictví. Něco, co už tak doplní naši skvělou porodnici.”

Chystá se i nákup nového CT přístroje, který bude součástí urgentního příjmu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy