Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovské tenisové kluby už mohou trénovat v nových halách

  • Havířov,

Ve městě jsou v provozu další dvě nové tenisové haly. Jedna na Šumbarku a druhá v Životicích. Na výstavbu klubům přispěla nemalou částkou i radnice.

Tenisový klub Havířov a Tennis Hill Havířov mohou konečně říct, že mají dostatek možností pro trénování své početné členské základny. Oba kluby otevřely nové haly.

Petr Špok, prezident TK Havířov: “V okamžiku, když se postavila už první hala, tak ta kvalita hráčů a výchova během zimy vypadá jinak. Ono se to potom odráží celkově ve výsledcích. Práce toho klubu, která se dostává postupně, to není z roku na rok, ale v období pěti let, do výkonnostní úrovně, kam by se, kdyby nebyly haly, nedostal.

Jak je v současné době využívaná hala?

Petr Špok, prezident TK Havířov: “V podstatě už je v plném nasazení. Od těch 12 začínáme s tréninky do těch 20 hodin. Pak následuje komerce do 22 hodin. Soboty, neděle od příštího víkendu až do konce března máme vyhrazené pro celostátní turnaje mládeže.”

Nová hala na Tennis Hill má dva kurty. V minulosti kvůli nedostatku kapacity museli hráči a trenéři dojíždět za tréninky právě na Šumbark.

Jiří Vavříček, předseda Tennis Hill Havířov: "Pro nás to je velká pomoc. My máme teď v zimě pět tenisových dvorců, což je pro nás dostatečné. Máme teď kapacitu, že nemusíme nikde jezdit jinde, aby měly děti kde hrát. Jezdíme i do zahraničí. Teď například jsou děcka v Řecku na turnaji. Snažíme se s nimi i jezdit.”

Obě haly mohly být postaveny díky dotaci Ministerstva školství a podpoře radnice. Ta klubům přispěla přes 12 milionů korun.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Obě tenisové haly byly v koncepci pro rozvoj sportu, kterou máme schválenou a kterou jako jedno z mála měst v této republice naplňujeme. Je to super a hlavně tady na Šumbarku jsou součástí v podstatě Šumbark arény. Vzniká nám tady unikátní projekt ne jen v rámci MSK, ale v rámci celé ČR. Ten sportovní komplex, na který navazuje fotbalové hřiště, Národní centrum stolního tenisu, je unikátní, je skvělý a bude našim občanům sloužit doufám dlouho.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy