Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školy jsou zoufalé, ředitelské volno podle nich přichází pozdě

  • Havířov,

Situace na školách se každým dnem zhoršuje. Přibývá izolací i karantén a na některých školách už mají problém zajistit výuku. Poslanci sice schválili deset dnů ředitelského volna, zákon ale podle ředitelů začne platit pozdě.

Při pondělním testování na 17 havířovských základních školách vyšel pozitivní výsledek u 80 dětí a 10 zaměstnanců. Jedná se tedy o relativně nízká čísla. Realita na některých školách je ale zcela jiná. Na základní škole 1. Máje je situace tak vážná, že ředitelka, která musela rovněž zůstat doma, plánuje, že na příští týden vyhlásí ředitelské volno.

Michaela Drozdová, ředitelka ZŠ 1. Máje: "Problém nastává s personálním zajištěním v případě domácích karantén, protože v tuto chvíli nám učitelé zůstávají doma v karanténách z důvodu pozitivně testované osoby v domácnosti a tím pádem nemohou zajišťovat provoz školy. Zvažujeme, že bychom přistoupili k nařízení ředitelského volna, které má vláda schvalovat.”

Poslanci sice schválili možnost udělit ředitelům až 10 dnů covidového ředitelského volna, ale změna bude platná až zhruba za 14 dnů. Nejdříve zákon musí schválit ještě senát a podepsat prezident.

Igor Zaťko, ředitel ZŠ Gorkého Havířov: “Myslím si, že to přichází hodně pozdě, protože se už o tom mluvilo myslím před 14 dny a nám ředitelům už to bude po schválení k ničemu, protože si myslím, že za 14 dní ta vlna už bude klesat. Takže málokterý z ředitelů už to v té době využije. Spíš bychom to využili teď v této době.”

Ředitelé v případě nouze budou muset vyčerpat klasické dny ředitelského volna. V tom případě ale rodiče nebudou mít nárok na ošetřovné.

Nahlásit chybu
V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

ZENOFIAVAV s.r.o.
Český Těšín
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail