Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově vlak zabil dalšího člověka v místě, kde se to stává často

  • Havířov,

Další tragédie se stala na železniční trati mezi Havířovem a Prostřední Suchou. V místě, kde lidé přecházejí koleje, kde to není dovoleno, srazil osobní vlak člověka, který nestačil včas přeběhnout.

Neštěstí se stalo ve středu odpoledne. Strojvedoucí sice začal po spatření osoby v kolejišti výstražně troubit a brzdit, ale ke střetu přesto došlo. Tělo bylo odhozeno na vedlejší kolej, proto byl provoz vlaků zastaven. 

K zásahu okamžitě po ohlášení vyjeli hasiči, policisté a záchranná služba, zranění sražené ženy však byla natolik vážná, že už se jim její život zachránit nepodařilo.  

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR MSK: "Střet osobního vlaku s osobou byl ohlášen ve 14.40 hodin. Doprava byla po dobu záchranných prací a vyšetřování zastavena na obou kolejích. Kolem 17. hodiny byl provoz obnoven po jedné koleji s rychlostním omezením. Policisté ověřili, že sraženou byla žena ročníku 1952. Okolnosti neštěstí dále prověřují." 

České dráhy po dobu omezení zavedly náhradní autobusovou přepravu. 

Místo neštěstí se nachází v zatáčce, strojvedoucí nemohou na lidi přecházející kolejiště včas reagovat. Lidé si tam zkracují cestu do obchodní zóny. Obecně platí, že přecházení kolejí mimo určená místa, je zakázané. 

Nahlásit chybu


K tématu
RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail