Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

U obchodní zóny v Havířově srazil vlak dalšího člověka

  • Havířov,

V místě, kde si lidé zkracují cestu přes koleje u obchodní zóny v Havířově-Prostřední Suché, došlo k další kolizi mezi osobním vlakem a člověkem.

Nehoda se stala ve středu chvíli po 18. hodině. Muž vběhl před blížící se vlak a při následném střetu utrpěl velmi těžká zranění. K zásahu okamžitě po ohlášení vyjeli zdravotníci havířovské záchranné služby, hasiči a policisté.  Po dobu zásahu byla v místě omezena železniční doprava s tím, že některé vlaky byly vedeny přes Bohumín. 

Osobní vlak jel ve směru od Českého Těšína do Opavy. Strojvedoucí po spatření člověka v kolejišti začal intenzivně brzdit a troubit. Střetu však už zabránit nedokázal. Bohužel, snaha záchranářů o záchranu života 44letého muže byla marná. 

Pavla Jiroušková, mluvčí Policie ČR MSK: "V této chvíli mohu pouze potvrdit, že policisté prověřují okolnosti nehody, při které došlo ke sražení osoby vlakem. Osoba měla vstoupit do kolejiště těsně před projíždějící vlak a utrpěla zranění neslučitelná se životem. Provoz na trati je zastaven. Havířovští kriminalisté zjišťují totožnost osoby a další okolnosti tragické události." 

Místo neštěstí se nachází v zatáčce, strojvedoucí nemohou na lidi přecházející kolejiště včas reagovat. Lidé si tam zkracují cestu do obchodní zóny. Obecně platí, že přecházení kolejí mimo určená místa, je zakázané. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy