Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Holky z půdy, aneb děti tvoří pohádkové příběhy pro vydání knihy

  • Havířov,

Základní škola Mládežnická se zapojila do projektu Holky z půdy. Děti prostřednictvím panenek a dalších postav vytvářejí příběhy, výstupem bude vydání pohádkové knížky.

Děti mají velkou fantazii a tu má i paní Martina Koukalová, která ručně vyrobila tyto panenky, které dostaly název Holky z půdy. Projekt spočívá v tom, že děti samy vymyslí pro panenky jména, přemýšlejí o jejich povahách a vytváří nejrůznější příběhy. To vše se odehrává ve družině ZŠ Mládežnické.

Martina Koukalová, autorka projektu Holky z půdy: “Je to hlavně pro radost dětí, kdy v družině vymýšlíme příběhy ke každé panence. Ten příběh dám dohromady a vytvořím pohádku, kterou jim vlastně předčítám a společně se bavíme o tom, jestli se pohádka líbila, jestli si pamatují, že to děti vymyslely. Ten projekt je jenom pro děti, radost a je tam hodně fantazie.”
anketa: “My jsme vymysleli příběh o jedné panence, která se jmenovala Bětka, jak získala svoji růži. Jednou šla na pole a tam bylo hrozně květinek a tam všechny květiny volaly vem si mě, vem si mě.”
anketa: “Mně se tady líbí, že tady jsou ty pohádky, které tady vytváříme a ještě ty panenky, se kterými si někdy hrajeme.”

Cílem projektu bude vydání pohádkové knížky, která by putovala k dětem v prvních třídách, nebo také do mateřinek, či knihovny.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: "Mě to zaujalo hned, protože si myslím, že každá aktivita, která je pro děti je fajn. Děti to někam posunuje a i ta podpora čtení, nebo tvůrčího myšlení má velký smysl a je to dobrý nápad. Já si myslím, že bychom to mohli posunout i dál. Bavili jsme se, že i pro předškoláky ve školkách by to bylo fajn, kdyby představili tento projekt.”

Vydání knížky by mohla radnice podpořit a to formou dotace.

Nahlásit chybu


K tématu
V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail