Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovská nemocnice otevřela pro pacienty Centrum pro léčbu obezity

  • Havířov,

Havířovská nemocnice otevřela nové Centrum pro léčbu obezity, které se bude zabývat i poruchami výživy a metabolickými poruchami. Diagnostika bude prováděna na speciálním přístroji.

Nemocnice v Havířově se dlouhodobě věnuje obézním pacientům, kterým provádí bariatrické operace. Základem pro tuto civilizační chorobu by ale měla být konzervativní léčba, proto nemocnice otevřela Centrum pro léčbu obezity. Pacientům se budou věnovat nutriční specialisté a lékaři napříč obory.

Norbert Schellong, ředitel Nemocnice Havířov: "Všichni jsou nějakým způsobem nemocní a mají přidružené onemocnění. Ať už kardiovaskulárního systému, cév, ale i pohybového ústrojí, diabetes druhého typu a další onemocnění, které trápí lidi. A my bychom se jim měli věnovat i v návaznosti na přidružená onemocnění a sledovat jak před konzervativním procesem a případně tou bariatrickou operací, a zejména po něm. Aby nedocházelo k nějakému jojo efektu. Ale abychom viděli, nejen jak ten člověk hubne, ale jak se ty přidružené onemocnění projevili v rámci celého programu.”

Pro diagnostiku nemocnice zakoupila speciální analyzátor, který odhalí celé složení těla.

Igor Satinský, primář MOJIP a vedoucí lékař centra: "Dokáže říci, kolik pacient má procent tukové tkáně a svalové. To je pro nás nejdůležitější. Dovede určit i minerály ve skeletu v kostře. Dovede pracovat s tzv. fázovým úhlem, to je veličina, která je zatím hodně ceněná ve vědeckých kruzích a teprve do kliniky se dostává. Je to něco, co ukazuje zdravotní stav vaší buňky. Měří to samozřejmě obsah vody, kterou má pacient v buňkách, nebo vody, kterou má mimo buňky.”

Neustálý rozvoj nemocnice vítá i radnice.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Nemocnice se nám mění pod očima. Já jsem za to moc rád, protože je to civilizační choroba. 70% lidí se s tímto problémem potýká. Takže je moc fajn, že zase obyvatelé Havířova a přilehlého okolí nebudou muset do podobného centra dojíždět někam daleko.”

Speciální poradenství bude také věnováno pacientům trpícím nechutenstvím a poruchami výživy například v souvislosti s onkologickou léčbou. Centrum bude také pracovat s nejnovějšími telemedicínskými přístupy a technologiemi, pacient tak bude pod stálým monitoringem fyziologických funkcí, tzv. na dálku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy