Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovští kulturisté patří mezi absolutní špičku, sportovci uspěli i na ME

  • Havířov,

Tým havířovských kulturistů Garay Gym má letos opravdu úspěšnou sezonu. Poslední cenné kovy si sportovci dovezli z mistrovství Evropy, které se konalo ve Francii. Skvělé výkony ocenili i zástupci radnice.

Tohle je sbírka medailí z jarního seriálu soutěží, které vybojovalo trio kulturistů Garay Gym Havířov. Borci sklidili úspěch na domácí půdě v rámci mistrovství ČR, v Itálii na světovém poháru, i na mezinárodním mistrovství na Slovensku. Třešničkou na dortu pak bylo mistrovství Evropy ve Francii, kde sportovci získali tři tituly vicemistra a dvě třetí místa.

Jan Garay, kulturista: “Čeká nás ještě podzimní sezona, kde bychom měli startovat na Plzeň Cupu u nás v ČR. Potom na světovém poháru v Německu. Zřejmě budeme absolvovat soutěž v Velké Británii a završení podzimní sezony je mistrovství světa, které se koná u nás v Praze.
Lukáš Rosypka, kulturista: “Jarní sezona pro mě osobně, mám z toho dobrý pocit. Pro mě příjemné překvapení, takže já ji hodnotím rozhodně kladně.”
Adam Míček, kulturistika: “Ke kulturistice mě přivedlo, že jsem osm let hrál hokej a skončil jsem v hokeji. Chtěl jsem dál sportovat, protože jsem byl na to zvyklý. Začal jsem chodit do fitness centra. Postupně jsem viděl, že moje technika, stravování není ideální, tak jsem před rokem oslovil Honzu Garaye. Začal jsem chodit na závody a jednou bych chtěl být úspěšným fitness trenérem a určitě úspěšným závodníkem.”

Jan Garay se kulturistice věnuje už 25 let a má velké zkušenosti, které právě svým svěřencům předává.

Jan Garay, kulturista: “Samozřejmě člověk v průběhu těch let získává zkušenosti, někam se posouvá. Není to jen o tom cvičení, ale je to hodně o stravě a o tom vědět, že tento sport samozřejmě se musí studovat, musí se zajímat různými aspekty, které jsou s tím spojené, co nás potom vede k dalším úspěchům. Velkou radost mám, když přijdou mladí, protože tak, jako jiné sporty, i tento sport je krásný. Dá se dělat dlouhou řadu let.”

Obdiv sportovcům vyjádřila i radnice.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Já jsem rád, že ten klub se restartoval z minulosti a kluci udrželi tu tradici. Jezdí po závodech, jsou úspěšní. Město je podporuje a věřím, že je podporovat bude i nadále. My prostě sport na našem území podporujeme, potřebujeme ho tady a je to pro nás důležité. Takže jsem moc rád, a když se dostavují výsledky, je to o to příjemnější.”
Daniel Vachtarčík (HPH), radní pro sport: “My jako město jsme s panem Garayem řešili několik let zaprvé přestavbu fitcentra na naší sportovní hale Slavii. Už při těchto pracích bylo vidět, že pan Garay je přesně člověk, který všechno dělá poctivě, naplno a hlavně fair play a o to větší radost mám ze sportovních úspěchů, kterých nyní dosáhli a jsme rádi, že se na tom jako město můžeme podílet.”

Nezbývá sportovcům popřát, aby i podzimní sezona byla stejně úspěšná jako ta jarní.

Nahlásit chybu


K tématu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail