Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čistička havířovské nemocnice projde modernizací, kraj do rekonstrukce investuje přes 30 milionů

  • Havířov,

Kraj bude investovat zhruba 30 milionů korun do komplexní rekonstrukce čističky odpadních vod havířovské nemocnice. Celé zařízení už je ve špatném technickém stavu a lidé si také začali stěžovat na zápach.

Čistička odpadních vod havířovské nemocnice byla postavena v roce 1969. A podle toho také vypadá její současný stav, který je na hraně životnosti.

Norbert Schellong, ředitel Nemocnice Havířov: "Už mí předchůdci ve funkci ředitele Nemocnice Havířov poukazovali na to, že je velmi důležité tu rekonstrukci udělat. Jelikož se jedná o stavbu v jednotkách několika desítek milionů korun, tak nemocnice ze svého rozpočtu na to neměla samozřejmě nikdy peníze. Jsme velmi rádi, že kraj to jako prioritní investici považoval.”

Nemocnice v poslední době obdržela také stížnosti od lidí, kteří upozorňují na zápach.

Jaroslav Kania (ANO), náměstek hejtmana MSK: "V určitých momentech, kdy je vyšší teplota, nebo změna tlaku, tak ty zápachy obtěžují okolí. Z toho důvodu jsme se rozhodli, že zahájíme výběr zhotovitele na rekonstrukci celé čističky odpadních vod a celkové náklady čítají 31 milionů korun.”
Petr Baránek, provozně-technický náměstek Nemocnice Havířov: “To řešení spočívá v tom, že budou zbourány tyto odkalovací nádrže, plus objekt, který stojí tady za mnou. Technologie bude z velké části v podzemí, nebo ukrytá v objektu, který tady zůstane.”

Rekonstrukce čističky odpadních vod by měla začít nejpozději v říjnu a potrvá devět měsíců.

Nahlásit chybu


K tématu
V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail