Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kraj a město společně investují do opravy školního hřiště v Havířově

  • Havířov,

Po mnoha letech začala rozsáhlá rekonstrukce hřiště u Základní školy Gorkého a Gymnázia Komenského. Projekt počítá například s atletickým oválem, s prostorem pro vrh koulí, či hřištěm s umělou trávou.

Téměř sedm let trvala příprava a hledání financí na rekonstrukci hřiště u ZŠ Gorkého v Havířově. V srpnu konečně najela do areálu těžká technika.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Jezdili jsme na kraj, řešili jsme dohodu základní školy a gymnázia a dohodli jsme se, že financování bude půl na půl. To znamená polovinu dá kraj, polovinu budeme platit my. Připravili jsme zde rekonstrukci hřiště. Budou se tady nacházet čtyři běžecké dráhy, doskočiště. Uprostřed bude fotbalové hřiště s umělou trávou a po bocích budou dvě multifunkční hřiště pro volejbal, basket a další využití.”
Igor Zaťko, ředitel ZŠ Gorkého: "Jsme moc rádi, protože to zkvalitní jak výuku tělesné výchovy, tak i obecně to zkvalitní tu možnost sportování a pohybu těch dětí, protože po covidovém období je pohyb potřeba u všech dětí.”

Práce by měly být dokončeny v listopadu. Výuka nicméně začíná v září. Žáci se nemusí bát, že by o tělesnou výchovu přišli.

Igor Zaťko, ředitel ZŠ Gorkého: “Pokud bude počasí přát, tak máme připravenou úpravu našeho školního vzdělávacího programu tak, že budou děti sportovat venku. Využijeme přilehlých sportovišť, budeme chodit do Stromovky a eventuálně na Lučinu. No a v nepříznivém počasí nám pořád zbývá naše malá tělocvična.”
Modernizace hřiště bude stát 28 milionů korun.
Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail