Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Boxerský svátek v Havířově vynesl peníze nemocným dětem

  • Havířov,

Boxeři z Česka, ale také ze sousedního Polska a Slovenska, se rozhodli v Havířově vybojovat co nejvíce peněz pro nemocného chlapce. Diváci mohli vidět celkem třináct atraktivních zápasů.

Milovníci boxu si přišli v Havířově na své. Ostravská organizace Great se rozhodla uspořádat třetí charitativní galavečer právě v hale Slavii.

Jakub Bernold, GREAT by 2j, organizátor akce: "Tímto třetím galavečerem se tento rok už dostaneme přes 500 tisíc korun, které jsme vybrali na pomoc potřebným. První večer byl na Františka, druhý na Marušku a tento třetí bude na Filípka a my se pro něho pokusíme vybojovat co nejvíce peněz.”

Do Havířova přijel i nadějný mladý boxer z Pelhřimova Adam Valenta. 

Adam Valenta, boxer: "Byl jsem i na ME do 22 let, na MS v juniorů. Chtěl bych určitě vyhrát nějakou medaili na ME nebo MS. Dneska mám soupeře Ondřeje Horváta, je právě domácí odtud. Vím o něm, že je takový bitkař, že leze dopředu a to já mám právě rád. Já si počkám a využiji toho.”

Adam nakonec nad domácím boxerem vyhrál. Zlatým hřebem večera byl zápas mezi Josefem Pekárkem a Jaroslavem Kubíčkem, který v Havířově vychovává mladé boxerské naděje.

Josef Pekárek, boxer: "Já si myslím, že jim předvedeme na náš věk nadprůměrný zápas. Já mu nic nedaruji a on mi také ne. Může se stát, že to skončí na body, že budeme mít oba dva hodně krvavé šrámy a může se také stát, že to skončí v prvním kole."

A jak řekl Pepa Pekárek, u boxu nelze nic predikovat dopředu. Zápas skončil v prvním kole, kdy si při výměně úderů Jaroslav Kubíček poranil nohu. Pro rodinu nemocného Filípka se podařilo vybrat 50 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy