Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Městské realitní agentuře v Havířově zasahovali policisté z NCOZ, stíhají několik lidí

Havířov |

V Městské realitní agentuře zasahovali policisté z NCOZ. Státní zástupce následně potvrdil, že bylo zahájeno stíhání několika osob. O tom, co se konkrétně v městské společnosti stalo, vedení radnice zatím prý nic neví.

V úterý zasahovali v sídle Městské realitní agentury policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu. S sebou si odnesli data z počítačů a vyzvali některé zaměstnance k podání vysvětlení. Státní zástupce následně potvrdil, že bylo zahájeno stíhání více osob. Padlo několik obvinění z přečinů, trestných činů, zločinů i zvlášť závažných zločinů, například pro hospodářské trestné činy a trestné činy proti pořádku ve věcech veřejných. Nikdo z obviněných nebyl vzat do vazby a státní zástupce ani neupřesnil, zda jsou mezi stíhanými pracovníci MRA. K dané věci se vyjádřil primátor města.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “My nemáme informaci o tom, co se stalo, nebo, kdo měl co způsobit. Takovou informaci nemáme. Samozřejmě znepokojivá informace to je, protože se jedná o městskou firmu. My jsme v rámci posledních let odvedli spoustu práce a proběhla tam restrukturalizace. Já nejsem schopen říct, co se stalo, protože tu informaci nemám. Se mnou policie nehovořila. My jsme dneska měli na toto téma krátkou poradu vedení. Bavil jsem se s kolegy. S nikým z kolegů vedení města policie nehovořila. Takže si budeme muset počkat na to, co se stalo. Případně jestli vznikla nějaká škoda městu, nebo MRA, ale jedno můžu říct již dnes. Pokud nějaká škoda městu vznikla, tak ji budeme velmi důrazně vymáhat.”
Nahlásit chybu


K tématu

Úchyl, který z polského Těšína jezdil na kole obtěžovat ženy do Českého Těšína, už čelí obvinění ze znásilnění

5. září 2023 9:17 | Český Těšín | Libor Běčák

Policisté obvinili muže trvale žijícího v polském Těšíně ze sexuálních útoků, které páchal o prázdninách na české straně řeky Olše.

Šmejdi v Havířově vybírají v domech peníze za úklid, seniorka přišla 1200 korun

11. srpna 2023 12:07 | Havířov | Bára Kelnerová

O 1200 korun připravil podvodník seniory v jednom z bytových domů. Manželům namluvil, že vybírá peníze za úklid společných prostor. Městská realitní agentura apeluje, aby byli lidé obezřetní.

Nový ceník nájemního bydlení v Havířově bude platit, opozice chtěla rozhodnutí rady zvrátit

20. června 2023 16:09 | Havířov | Bára Kelnerová

Opoziční zastupitelé z řad Havířov Sobě navrhovali na pondělním zasedání zastupitelstva zrušení usnesení radních, kterým se stanovilo zvýšení nájemného v městských bytech. Vedení radnice trvá na tom, že z důvodu nedostatku peněz na opravy, nemělo jinou možnost.


Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

Dnes 9:13 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

Včera 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Novojičínská ZUŠka proměnila městský park ve velké pódium

Novojičínské Smetanovy sady obsadili hudebníci, tanečníci, zpěváci a výtvarníci ze základní umělecké školy. Touto přírodní uměleckou scénou se připojili k celorepublikovému festivalu ZUŠ Open.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Fakultní nemocnici Ostrava pomáhá 125 dobrovolníků. Pacienti díky nim přicházejí na jiné myšlenky

23. května 2024 20:50 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V ostravské Fakultní nemocnici nemocnici v současné době působí 125 dobrovolníků. Zajišťují servis nejen v kavárnách na onkologické a hematoonkologické klinice, ale pomáhají i odbornému personálu vyplnit čas pacientů.

Opava ušetří miliony na energiích díky fotovoltaickým elektrárnám na střechách škol a MDPO

23. května 2024 19:57 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Město Opava připravuje řadu energetických projektů. V současné době už má vypsáno výběrové řízení na 8 fotovoltaických elektráren, které se objeví mimo jiné na střechách školských zařízení.

Městský fotbalový klub Havířov upořádal pro všechny prvňáky velkou náborovou akci

Havířovský Městský fotbalový klub se opět zapojil do akce Měsíc náborů. Na hřišti si děti vyzkoušely nejen práci s míčem. Klub věří, že po náboru získá do svých řad až 50 nových dětí.

Radnice v Havířově zvažuje udělat z dětské skupiny školku

23. května 2024 20:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Rodiče, kteří dávají své malé děti do městské dětské skupiny v Havířově, jsou v nejistotě. Radnice bude muset na čas uzavřít budovu kvůli nutné rekonstrukci. Po otevření by zařízení fungovalo jako mateřská škola.

Farma Bezdínek otevřela nový skleník a energocentrum

V současnosti největší producent rajčat v Česku. To je Farma Bezdínek v Dolní Lutyni. Pro ještě větší zvýšení produkce nově zahájila provoz dalšího skleníku. Zároveň zde bylo otevřeno nové energocentrum, aby byla farma více energeticky nezávislá.

MFK Havířov uspořádal pro děti velkou náborovou akci

23. května 2024 11:07 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Městský fotbalový klub se opět zapojil do akce Měsíc náborů. Na hřišti si děti vyzkoušely nejen práci s míčem. Klub věří, že budou děti ze zábavného dopoledne nadšené a v září se už některé z nich zapojí do prvního turnaje.

Radnice v Havířově zvažuje udělat po rekonstrukci budovy z dětské skupiny školku

23. května 2024 10:39 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Rodiče, kteří dávají své malé děti do městské dětské skupiny v Havířově, jsou v nejistotě. Radnice bude muset na čas uzavřít budovu kvůli nutné rekonstrukci. Město zvažuje, že by po otevření už zařízení fungovalo jako mateřská škola.

Mláďata čápů přišla o jednoho z rodičů, z hnízda je musela odebrat záchranná stanice

22. května 2024 21:51 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Záchranná stanice Bartošovice musela odebrat z hnízda čtyři malé čápy. O ty se staral jen jeden z rodičů. Šance na přežití mláďat je vysoká a i pravděpodobnost, že si samice najde nového partnera a opět zahnízdí.

V Městské realitní agentuře v Havířově zasahovali policisté z NCOZ, stíhají několik lidí
Vydáno 21. dubna 2023 14:54, Havířov, Bára Kelnerová
V Městské realitní agentuře zasahovali policisté z NCOZ. Státní zástupce následně potvrdil, že bylo zahájeno stíhání několika osob. O tom, co se konkrétně v městské společnosti stalo, vedení radnice zatím prý nic neví.

V úterý zasahovali v sídle Městské realitní agentury policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu. S sebou si odnesli data z počítačů a vyzvali některé zaměstnance k podání vysvětlení. Státní zástupce následně potvrdil, že bylo zahájeno stíhání více osob. Padlo několik obvinění z přečinů, trestných činů, zločinů i zvlášť závažných zločinů, například pro hospodářské trestné činy a trestné činy proti pořádku ve věcech veřejných. Nikdo z obviněných nebyl vzat do vazby a státní zástupce ani neupřesnil, zda jsou mezi stíhanými pracovníci MRA. K dané věci se vyjádřil primátor města.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “My nemáme informaci o tom, co se stalo, nebo, kdo měl co způsobit. Takovou informaci nemáme. Samozřejmě znepokojivá informace to je, protože se jedná o městskou firmu. My jsme v rámci posledních let odvedli spoustu práce a proběhla tam restrukturalizace. Já nejsem schopen říct, co se stalo, protože tu informaci nemám. Se mnou policie nehovořila. My jsme dneska měli na toto téma krátkou poradu vedení. Bavil jsem se s kolegy. S nikým z kolegů vedení města policie nehovořila. Takže si budeme muset počkat na to, co se stalo. Případně jestli vznikla nějaká škoda městu, nebo MRA, ale jedno můžu říct již dnes. Pokud nějaká škoda městu vznikla, tak ji budeme velmi důrazně vymáhat.”
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/havirov/11000036829/v-mestske-realitni-agenture-v-havirove-zasahovali-policiste-z-ncoz-stihaji-nekolik-lidi