Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov začal s odtahem vraků a vozidel bez platné STK

Havířov |

Radnice v Havířově si zřídila vlastní odtahovou službu. Z parkovišť tak mizí první vraky a vozidla s propadlou technickou kontrolou. Od září se pak město zaměří i na vozidla, která brání v průjezdu složek IZS.

Tento automobil stál několik měsíců na místě, kde není povoleno parkovat a ještě k tomu měl propadlou technickou kontrolu. Provozovatel nereagoval na výzvy a tak vůz technické služby převezly na odstavné parkoviště. Stejně tak se budou odtahovat i autovraky.

Petr Sobek, odbor komunálních služeb havířovského magistrátu: “V současné době jsme se zaměřili na odtahování vozidel, které jsou technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích, a to z toho důvodu, že u těchto vozidel skončila pravidelná technická prohlídka před více než šesti měsíci. Provozovatel vozidla je povinen odstranit toto vozidlo z pozemní komunikace a pokud se tak nestane, je vyzván, aby toto učinil. Pokud nereaguje, následuje odtažení a může dojít až k prodeji ve veřejné dražbě. Rozdíl mezi vozidlem, které je nezpůsobilé provozu na pozemních komunikacích a vrakem, je hlavně v tom, že vozidlu označenému jako vrak schází některé podstatné části, jako například dveře, skla, elektroinstalace, airbagy.”

Město bude veškeré náklady za odtah po provozovatelích vozidel vymáhat.

Václav Zyder, náměstek ředitele Technických služeb Havířov: “Při provedení odtahu města se řídíme nařízením rady města, to je to nařízení o cenách. Ta cena je dva a půl tisíce s DPH za provedení odtahu a tři sta korun s DPH za každý den parkování toho vozidla na odstavné ploše.”

Pokud se člověk rozhodne, že chce to vozidlo zpět, co musí udělat?

Václav Zyder, náměstek ředitele Technických služeb Havířov: "Pokud majitel nebo provozovatel chce vozidlo vydat zpět, tak nás kontaktuje na telefonní lince zveřejněné na stránkách města nebo i v provozním řádu u odstavné plochy a na tomto čísle se domluví na výdeji vozidla. Ten výdej bude probíhat každý den od 5 do 17 hodin."

Během celého srpna budou strážníci upozorňovat řidiče na špatně zaparkovaná vozidla.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "V měsíci srpnu chceme poodtahovat vraky,u kterých již proces odtahu běží nějaký čas a zároveň upozorňovat řidiče na špatně zaparkovaná auta. Tak, abychom jim dali časový prostor, aby mohli své vozy zaparkovat správně. A od 1.9. opravdu špatně zaparkovaná vozidla budeme odtahovat tak, aby nebránily složkám IZS v zásahu, což je stěžejní. Právě i při odtahu prvního vraku MP upozorňovala na špatně zaparkované vozidlo, které tvořilo překážku na pozemních komunikacích.”

Co bude následovat s vozidlem, které bylo dneska odtaženo?

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Vrak bude odtažený na odstavné parkoviště. Tam bude majitel opět vyzván, aby si své vozidlo vyzvedl a buď to ho zlikvidoval, nebo si zašel na úřad ho zprovoznit, aby mohlo dále fungovat v silničním provozu. Pokud tak neučiní, vozidlo půjde do dražby a pokud se nevydraží, tak bude ekologicky zlikvidováno na vrakovišti. Ale samozřejmě budeme vymáhat veškeré náklady po majiteli vozidla. Co se týká nucených odtahů, ten režim je trošku jiný. Registrační značka bude zveřejněna na stránkách města. Majitel bude kontaktovat zaměstnance TS, kteří mu auto po zaplacení dlužné částky.”
Nahlásit chybu


K tématu

Autovraky mizí z ulic Frýdku-Místku, s jejich nahlašováním pomáhá veřejnost

16. října 2023 16:01 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek bojuje s autovraky v ulicích. Proces jejich likvidace a odstraňování je ale velice administrativně náročný a zdlouhavý. Musí se totiž dodržet zákonné lhůty. Nahlašovat autovraky a vozidla bez platné technické kontroly pomáhá také veřejnost.

Ostrava-Poruba pokračuje v odtahu nepojízdných aut, další vraky zamíří na záchytné parkoviště

31. července 2023 8:38 | Ostrava-Poruba | Lukáš Zavadil

Ostrava-Poruba chystá další kolo odtahů nepojízdných aut z ulic obvodu. Druhého srpna bude odtaženo dalších devět vozidel, která mají dlouhodobě propadlou technickou kontrolu a nepodařilo se domluvit s jejich majitelem.

Autovraky z ulic Karviné mizí, v současné době řeší úředníci jeden případ

9. března 2024 16:23 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Úředníci karvinského magistrátu pravidelně zveřejňují na webu města fotografie aut, které dlouhodobě blokují potřebná parkovací místa, vykazují známky autovraku nebo mají více jak půl roku propadlou technickou kontrolu. Jen v loňském roce vyřešili úředníci 47 těchto případů.


Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

VIDEO: Policisté dopadli 15letého mladíka, který ve skupince dalších okradl muže v Ostravě

Včera 9:48 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Policisté dopadli patnáctiletého mladíka, který i v takto nízkém věku má za sebou bohatou trestní minulost. Na začátku dubna letošního roku bezdůvodně fyzicky napadl a okradl 31letého muže v Ostravě. Poškozený vše oznámil policistům a ti během krátké doby vypátrali skupinku podezřelých.

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje, zastavuje ve dvou městech

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Aplikace čistáOVA funguje už šest let. Lidé díky ní mohou upozornit na závady ve městě

11. dubna 2024 9:20 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Komu není lhostejný veřejný prostor ve kterém žije, může v Ostravě už šestým rokem využívat aplikaci čistáOVA. Díky ní úředníky radnice jednoduchým způsobem upozorní na jakékoliv závady, jako například rozbitý chodník, či nepořádek v ulicích.

Policisté asistovali u porodu na D56 u Paskova, narodila se zdravá holčička

11. dubna 2024 11:26 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, praporčíci Jaroslav Masnica a David Machanec, mají za sebou nezapomenutelný zážitek. Během středečního odpoledne asistovali u náhlého porodu na D56. Informovala o tom policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Dobrovolníci se zapojili do celostátní akce Ukliďme Česko

11. dubna 2024 13:26 | Albrechtice | Jiří Brzóska | Albrechtický miniexpres

V rámci celostátní akce Ukliďme Česko se v sobotu 6. dubna do úklidové akce opět zapojili i dobrovolníci z Albrechtic.

Revitalizace rezervace Kotvice u Studénky je nutná, lépe ochrání vzácné druhy

V přírodní rezervaci Kotvice u Studénky začala obnova rybníků a mokřadů. Revitalizace území je nutná pro další ochranu vzácných druhů vodních ptáků a obojživelníků, kteří tu žijí. Práce potrvají rok.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Stonavští předškoláci se hravě připravují na školní život

Stonavští předškoláci se nebojí vstupu do první třídy! Díky kroužku, který už několik let funguje ve stonavské základní škole, se hravou formou seznamují s prostředím, poznávají svou učitelku a získávají důležité dovednosti pro život ve škole.

Studenti Gymnázia Komenského zvou na havířovský Majáles

Už 26. dubna vyrazí do průvodů stovky havířovských studentů, aby oslavili svůj svátek. Organizace Majálesu se v letošním roce ujalo Gymnázium Komenského. Studenti vytvořili tým a s přípravnými akce začali už na podzim.

Malí budoucí prvňáčci v Horní Suché se už těší do první třídy

Zápis do první třídy je velkým dnem pro předškoláky, ale i jejich rodiče. Pěkné přivítání jim připravili i v Základní škole s polským vyučovacím jazykem v Horní Suché. Od dětí se rozhodně neočekávalo, že už budou umět číst, či psát.

Děti z karvinské ZŠ a MŠ Prameny se učily rozpoznávat příznaky mrtvice

11. dubna 2024 15:51 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Děti z karviné Základní a Mateřské školy Prameny zažily nevšední vyučovací den. Učily se rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody prostřednictvím programu Hrdinové Fast.

V Havířově se příští rok začne stavět velká třídící linka na odpad

10. dubna 2024 20:48 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Už za šest let začne platit konec skládkování využitelného odpadu na klasické skládky. První moderní třídící linku má už v provozu OZO Ostrava. V Havířově se začne stavět v příštím roce.

Studentky karvinského gymnázia obdarovaly organizaci Modrý kříž. Uspěly ve výzvě Daruj srdce

10. dubna 2024 16:31 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Studentky karvinského gymnázia uspěly v projektu Daruj srdce Nadace Olgy Havlové. Díky tomu mohly věnovat finanční dar organizaci, kterou si samy vybraly.

Havířov začal s odtahem vraků a vozidel bez platné STK
Vydáno 4. srpna 2023 18:13, Havířov, Bára Kelnerová
Radnice v Havířově si zřídila vlastní odtahovou službu. Z parkovišť tak mizí první vraky a vozidla s propadlou technickou kontrolou. Od září se pak město zaměří i na vozidla, která brání v průjezdu složek IZS.

Tento automobil stál několik měsíců na místě, kde není povoleno parkovat a ještě k tomu měl propadlou technickou kontrolu. Provozovatel nereagoval na výzvy a tak vůz technické služby převezly na odstavné parkoviště. Stejně tak se budou odtahovat i autovraky.

Petr Sobek, odbor komunálních služeb havířovského magistrátu: “V současné době jsme se zaměřili na odtahování vozidel, které jsou technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích, a to z toho důvodu, že u těchto vozidel skončila pravidelná technická prohlídka před více než šesti měsíci. Provozovatel vozidla je povinen odstranit toto vozidlo z pozemní komunikace a pokud se tak nestane, je vyzván, aby toto učinil. Pokud nereaguje, následuje odtažení a může dojít až k prodeji ve veřejné dražbě. Rozdíl mezi vozidlem, které je nezpůsobilé provozu na pozemních komunikacích a vrakem, je hlavně v tom, že vozidlu označenému jako vrak schází některé podstatné části, jako například dveře, skla, elektroinstalace, airbagy.”

Město bude veškeré náklady za odtah po provozovatelích vozidel vymáhat.

Václav Zyder, náměstek ředitele Technických služeb Havířov: “Při provedení odtahu města se řídíme nařízením rady města, to je to nařízení o cenách. Ta cena je dva a půl tisíce s DPH za provedení odtahu a tři sta korun s DPH za každý den parkování toho vozidla na odstavné ploše.”

Pokud se člověk rozhodne, že chce to vozidlo zpět, co musí udělat?

Václav Zyder, náměstek ředitele Technických služeb Havířov: "Pokud majitel nebo provozovatel chce vozidlo vydat zpět, tak nás kontaktuje na telefonní lince zveřejněné na stránkách města nebo i v provozním řádu u odstavné plochy a na tomto čísle se domluví na výdeji vozidla. Ten výdej bude probíhat každý den od 5 do 17 hodin."

Během celého srpna budou strážníci upozorňovat řidiče na špatně zaparkovaná vozidla.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "V měsíci srpnu chceme poodtahovat vraky,u kterých již proces odtahu běží nějaký čas a zároveň upozorňovat řidiče na špatně zaparkovaná auta. Tak, abychom jim dali časový prostor, aby mohli své vozy zaparkovat správně. A od 1.9. opravdu špatně zaparkovaná vozidla budeme odtahovat tak, aby nebránily složkám IZS v zásahu, což je stěžejní. Právě i při odtahu prvního vraku MP upozorňovala na špatně zaparkované vozidlo, které tvořilo překážku na pozemních komunikacích.”

Co bude následovat s vozidlem, které bylo dneska odtaženo?

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Vrak bude odtažený na odstavné parkoviště. Tam bude majitel opět vyzván, aby si své vozidlo vyzvedl a buď to ho zlikvidoval, nebo si zašel na úřad ho zprovoznit, aby mohlo dále fungovat v silničním provozu. Pokud tak neučiní, vozidlo půjde do dražby a pokud se nevydraží, tak bude ekologicky zlikvidováno na vrakovišti. Ale samozřejmě budeme vymáhat veškeré náklady po majiteli vozidla. Co se týká nucených odtahů, ten režim je trošku jiný. Registrační značka bude zveřejněna na stránkách města. Majitel bude kontaktovat zaměstnance TS, kteří mu auto po zaplacení dlužné částky.”
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/havirov/11000038516/havirov-zacal-s-odtahem-vraku-a-vozidel-bez-platne-stk