Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov začal s výstavbou parkoviště v areálu nemocnice, vznikne 170 nových míst

  • Havířov,

Zaparkovat v areálu havířovské nemocnice je dlouholetý problém. Míst je málo pro zaměstnance i pacienty. Kraj se dohodl s městem o převodu části pozemku, na kterém nyní radnice začala stavět nové parkoviště.

Na této travnaté ploše v areálu havířovské nemocnice z ulice Astronautů v těchto dnech začala radnice s výstavbou velkého parkoviště s kapacitou až 170 míst.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Kraj nám převedl bezúplatně pozemek a my jako město jsme investorem této stavby. Chceme tady postavit parkoviště. Vznikne tady 170 nových parkovacích míst, vysoutěžené náklady jsou zhruba 18,6 milionu korun. V celé šíři tohoto parkoviště jsme museli pracovat s různými výškovými úrovněmi. Dojde tady k nepatrnému zářezu do terénu, zároveň ty náletové dřeviny, některé z nich budou muset být vykáceny, ale myslím, že celkový výsledek bude pro naše město velmi pozitivní.”
Norbert Schellong, ředitel Nemocnice Havířov: "Já vlastně neznám v ČR nemocnici, která by neměla problém s parkováním. Řeší se to ve velkých fakultkách například velkými parkovacími domy, které samozřejmě stojí hodně peněz. Takže my jsme strašně rádi, že ta výstavba parkoviště je společným počinem našeho zřizovatele MSK a vedení města Havířov. Došlo zde ke směně pozemku, což umožňuje městu zainvestovat již do vlastního, ale pořád ještě v areálu nemocnice a vznikne tak velké parkoviště jak pro veřejnost, tak pro pacienty a zejména také pro naše zdravotníky, protože bojujeme s parkováním našich zaměstnanců v nemocnici. Myslím, že všem třem skupinám to bude sloužit a bude to strašně fajn.”

Nemocnice provede rekonstrukci i záchytného parkoviště u urgentního příjmu.

Norbert Schellong, ředitel Nemocnice Havířov: "Po dobu výstavby, která bude max. pět měsíců, tak bude platit omezení na tom parkovišti za mnou, na tzv. záchytném, které má sloužit a ne vždy tomu tak bylo, hodně se to porušovalo, ale má sloužit pro pacienty mířící na pohotovost na urgentní příjem, tak to parkoviště se stane součástí té rekonstrukce. A po jeho otevření, někdy koncem listopadu, to dáme opět k dispozici zejména pacientům, kteří míří na urgentní příjem a ti by měli mít zde parkování co nejblíže toho urgentního příjmu a po nějakou omezenou dobu ho vždy využít.”
anketa: “Určitě to uvítám, protože tady se parkovat skoro nedá. Vidíte, jak to tady stojí všechno. Myslím, že to bude perfektní věc.”
anketa: “Asi to je třeba, pacienti někde musí parkovat, lékaři také. Musí být dostupná lékařská péče.”
anketa: “Určitě, tady to bývá dost často plné, stejně tak v jednosměrce a já myslím, že to přijde určitě vhod.”

Termín dokončení stavby je stanoven na leden. Město ale věří, že parkoviště dokončí už v prosinci.

Nahlásit chybu


K tématu
Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail