Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opilý řidič ujížděl policistům, v Havířově vylétl ze silnice a srazil mladého chlapce

  • Havířov,

Opilý sedl za volant a následně nezastavil policejní hlídce. Ujížděl několik kilometrů až na Hlavní třídu v Havířově. Tam vylétl ze silnice a srazil mladého chlapce, který vedl jízdní kolo. Auto následně nabouralo do zdi. Řidiče zadrželi policisté. Chlapce transportoval do nemocnice vrtulník.

Děsivé nehodě předcházela bezohlednost řidiče, který sedl opilý za volant. V Dolních Datyních si ho všimli policisté a chtěli ho zastavit. Jenže řidič začal zběsile ujíždět.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR MSK: "Před 11. hodinou nereagoval řidič ročníku 1961 na výzvy policistů k zastavení vozidla a začal ujíždět směr Šenov a následně Havířov."

Když se dostal na Hlavní třídu v Havířově, vylétl ze silnice a málem způsobil tragédii.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR MSK: "Na křižovatce ulic Hlavní třída a Čs. armády řidič ujíždějícího vozidla nezvládl řízení a narazil do sloupu. Následně došlo ke střetu s chodcem vedoucím jízdní kolo."

Auto následně ještě nabouralo do zdi.

svědkyně: "Slyšela jsem houkačky, pak ránu. A když jsem se koukla z balkonu, tak auto bylo zabořené v baráku, u přechodu leželo poničené kolo, plasty z auta a policista běžel do auta pro lékárničku."

Policisté řidiče okamžitě vytáhli z auta a zadrželi. Vzápětí se nestačili divit, když jim nafoukal.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR MSK: "Byla u něj provedena dechová zkouška na alkohol s pozitivním výsledkem přes 1,5 promile."

Chlapec byl následně letecky transportován do ostravské fakultní nemocnice. Vrtulník přistál přímo na havířovském náměstí.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Na místo byla vyslána pozemní posádka z Havířova a vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy. Patnáctiletý chlapec utrpěl středně těžká poranění, byl při vědomí, mimo ohrožení života a komunikoval."

Celou událostí se dál zabývají karvinští policisté.

Nahlásit chybu


K tématu
Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail