Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovští zastupitelé schválili navýšení poplatku za odpad. Od roku 2024 je stanoven na částku 1 092 Kč

  • Havířov,

Zastupitelé v Havířově schválili zvýšení poplatku za odpad. Roční sazba se zvýší o 420 korun na jednoho občana. Děti do tří let budou i nadále od poplatku osvobozeny.

Reálné náklady spojené s odpady vychází v Havířově na jednoho občana na 1560 korun a částka se každým rokem zvyšuje. I proto na zastupitelstvu padl návrh na zvýšení poplatku za uložení odpadu na skládku. Radnice totiž nyní z rozpočtu doplácí více než polovinu.

Ondřej Baránek (ANO), náměstek primátora Havířova,  "Dneska jsme na zastupitelstvu schválili zvýšenou částku na občana za odpady, ta částka od 1.1.2024 bude na úrovni 1 092 koruny na rok. My jsme v té nové vyhlášce posunuli rovněž i termín splatnosti z 30.4 se ten termín posunul na 30.6 a samozřejmě zachovali jsme úlevu dětí do tří let."

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora Havířova, "Bude možné platit zálohově tak aby občané si mohli celou tu platbu rozložit do každého měsíce, kdy jednotlivá měsíční částka na jednoho člověka vychází na 91 korun."

Opozice měla ke zvýšení poplatku výhrady.

Jiří Jekl (Havířov Sobě), opoziční zastupitel, "Navrhli jsme kompromisní návrh na výši 900 korun pro občana Havířova, ale bohužel tenhle náš pozměňující návrh neprošel."

Nová sazba za svoz a uskladnění odpadu na skládku začne platit od roku 2024.

Nahlásit chybu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail