Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekuperační jednotky, venkovní žaluzie i nová elektroinstalace. Kraj investoval do havířovského gymnázia

  • Havířov,

Gymnázium v Havířově-Podlesí se během prázdnin změnilo ve staveniště. Moravskoslezský kraj podpořil na škole dvě velké rekonstrukce. Ve třídách mají žáci stálý přísun čerstvého vzduchu a díky novým elektrorozvodům už nebude docházet k výpadkům proudu.

Jakmile se opřelo slunce do tříd Gymnázia Havířova-Podlesí, studenti si připadali někdy jako v sauně. Nyní mají v učebnách rekuperační jednotky a hlavně venkovní žaluzie. 

Hana Čížová, ředitelka Gymnázia Havířov-Podlesí: “Škola je postavena z hlediska rozložení světových stran tak, že tady v létě přímo do oken praží slunce. Zkoušeli jsme to řešit svými silami interiérovými žaluziemi, to ale nebylo příliš účinné, takže jsme byli nesmírně rádi, když se naskytla příležitost třídy rekuperovat a zároveň zastínit.”
anketa: “Ty žaluzie jsou úplně úžasné, fungují a používáme je strašně často. Je to mnohem lepší, než ty normální a ta rekuperační jednotka je také super. Je tu lepší vzduch, lépe se dýchá.”
anketa: "Nemusíme vstávat a každý dělat nějaké okno. Stačí zapnout dva čudlíky a je to během deseti sekund spuštěné.”

Zároveň o prázdninách probíhala na škole výměna elektrorozvodů.

Hana Čížová, ředitelka Gymnázia Havířov-Podlesí: "V určitém okamžiku se přerušila fáze a celé patro nám vypadlo. Takže jsme byli velmi rádi, když MSK řekl, že nebudeme opravovat jedno patro, ale že opravíme hned všechna tři patra. Toho si vážíme.”
Ivo Valový, odbor investic a majetku krajského úřadu: "Gymnázium Havířov-Podlesí je jedním ze zařízení, kde se nějakou dobu neinvestovalo, tak i z tohoto důvodu jsme přistoupili k rekonstrukci a obnově tedy majetku kraje.”

Rekonstrukce elektrorozvodů musela být rozdělena na více etap a tak práce budou na škole ještě pokračovat.

Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail