Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nestabilní svah stále ohrožuje areál Technických služeb v Havířově

  • Havířov,

Ujíždějící svah v lesoparku Stromovka v Havířově nadále ohrožuje areál Technických služeb. Město proto musí odvodnit a zpevnit další jeho část.

Před dvěma roky hrozilo, že se kvůli podmáčené půdě zřítí část Technických služeb v Havířově do lesoparku. Rychlá sanace a odvodňovací vrty měly problém vyřešit. Sesuv ale pokračuje dále a masivněji. Proto musí město urychleně zabezpečit i další část areálu.

Václav Zyder, náměstek ředitele Technické služby Havířov: "Jde o to, že celý ten areál stojí na navážce, která vznikla v době výstavby Havířova, kde se navezla přebytečná hlína a na té hlíně se postavily ty budovy.  Teď, bohužel, se nám ukázala další významná část, která se silně propadá a ohrožuje to jak náš majetek, tak hlavně bezpečnost našich zaměstnanců.”

Město by chtělo problém do dvou měsíců vyřešit.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Buduje se tam 34metrová opěrná stěna a zároveň se ten svah snažíme vysušit tak, aby nedocházelo k jeho promáčení a tím jeho sesouvání směrem dolů. Pokud bychom neudělali sanační opatření, tak bychom museli zmenšit, nebo dokonce zrušit areál Technických služeb, ale zároveň, a to je daleko důležitější, by byla ohrožena bezpečnost lidí pohybujících se ve Stromovce." 

Sanace části svahu před dvěma lety vyšla radnici na zhruba 3 miliony korun. Současné zabezpečení si vyžádá investici 2,3 milionu korun.

Nahlásit chybu


K tématu
Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

MaAnBa Plus s.r.o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 120 Kč/hod.

Detail