Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Technické služby v Havířově dokončují přípravu na zimu, hala na posypový materiál musí projít opravou

Havířov |

Technické služby v Havířově se na letošní zimu začaly připravovat už v létě. Materiálu prý proto mají dostatek. V tomto roce se ale musely potýkat s nečekanými komplikacemi.

Zima sice ještě nezačala, ale pro havířovské Technické služby je už zimní sezóna v plném proudu. Aby je sníh a mrazy nezaskočily, sháněla letos společnost materiál s předstihem.

Ladislav Kotula, vedoucí zimní údržby TSH: "Sezóna už nám začala od 1. 11. oficiálně, to nám drží hotovost ti dispečeři. Co se týká zásob soli, tak soli mám 1080 tun soli zhruba na skladě a strusku tu průběžně doplňujeme, ale momentálně máme 362 tun strusky na skladě. Zásoby, co se týká soli, tak tu jsme soutěžili v letošním roce už v letních měsících z důvodu toho, ať nemáme problém, tak jako se stalo třeba v loňském roce, kdy bylo zdražení a všechno takové šílené. Co se týká strusky, tak tu máme dlouhodobě zasmluvněnou, takže tam problém není."

Technické služby se ale musely vypořádat s jiným problémem. Aby bylo možné materiál řádně uskladnit, muselo dojít k rekonstrukci haly.

Václav Zyder, náměstek ředitele Technických služeb Havířov: "Konstrukce naší skladovací haly na posypové materiály, to znamená na sůl a strusku, je železobetonová. Vlastně jsou betonové stěny po obvodu a jinak ocelová konstrukce střechy a pilířů. Bohužel sůl je velmi agresivní, způsobuje poměrně rychlou korozi právě těch kovových materiálů a došlo k tomu, že výplně prosvětlovacích pásů, které tam jsou, jsou zkorodované do takového stavu, že už je nelze standardně opravovat. Musí dojít k jejich výměně, nebo případně předělaní. Protože už to ohrožovalo bezpečnost našich zaměstnanců, kteří se pohybují kolem těch skladů, tak jsme museli přistoupit k urychlené opravě, tak, abychom zabezpečili bezpečnost a zároveň abychom ochránili materiál uskladněný uvnitř před povětrnostními vlivy."

Práce na hale, jejíž opravy vyjdou asi na 900 tisíc korun, se však blíží ke zdárnému konci.

Václav Zyder, náměstek ředitele Technických služeb Havířov: "Momentálně máme provedenou demontáž toho zasklení, je opravená ta nosná konstrukce zasklení, provedeny nátěrové práce. Čeká se jenom na dodávku prosvětlovacích prvků. Následně bude provedena montáž. Velkou část prací děláme vlastními silami, takže předpokládáme, že do konce měsíce listopadu by mělo být všechno hotovo."

Připravené budou brzy i stroje, mezi kterými letos Technické služby přivítají nové posily.

Ladislav Kotula, vedoucí zimní údržby TSH: "Technika zatím ještě není nastrojená v plné výši na strojích a automobilech, ale máme připraveno 14 strojů, z toho 3 velká auta, 4 malá auta, 4 traktory a 3 nakladače. V letošním roce jsme vysoutěžili, a budeme mít novou čtyřkolku na údržbu chodníků, která by měla přijít ke konci tohoto měsíce."

Údržbu by neměly zaskočit ani plánované práce na silnicích.

Ladislav Kotula, vedoucí zimní údržby TSH: "Máme připravené náhradní trasy. Třeba na Šumbark se budeme dostávat po ulici U Skleníků, Požárnická. Kdyby tam byly kolony, tak naše technika by jela až přes Orlovskou a přes Dolní Suchou. Ty uzávěrky dle mých informací mají probíhat, dá se říct, v nočních, nebo večerních hodinách, takže ta naše technika k tomu bude uzpůsobena a dispečeři budou mít o tomto informace."

Pokud by pak přeci jen v Havířově technika chyběla, využije společnost pomoci externích dodavatelů.

Ladislav Kotula, vedoucí zimní údržby TSH: "Co se týká údržby a když napadne hodně sněhu, tak klasická věta je, že silničáři nestíhají a technické služby taky, ale musíme se na to podívat trošičku jinak. My jsme na to připravení s naší technikou, a když dojde k velkému spádu, tak máme nasmlouvané „subky“, a ty povoláváme a snažíme se tu situaci zvládnout v co nejkratším čase pro spokojenost občanů Havířova."
Nahlásit chybu


K tématu

Letošní zima je pro Technické služby v Havířově hodně náročná

23. ledna 2024 10:22 | Havířov | Bára Kelnerová

Letošní zima se ukázala v plné síle, nechyběl ani silný mráz. Pro Technické služby v Havířově to znamená i větší spotřebu posypového materiálu i nasazení většího počtu techniky.

Slezská Ostrava Je na zimu dobře připravena. O sjízdnost silnic i chodníky se starají technické služby

27. listopadu 2023 9:11 | Ostrava-Slezská Ostrava | Tomáš Kořistka

Zima už se začala projevovat nejen nízkými teplotami, ale i sněžením, což působí komplikace řidičům i chodcům. Silničáři tak už mají napilno a vysolili nejeden sypač. Ve Slezské Ostravě se o údržbu silnic a chodníků starají vlastní technické služby, které jsou na zimu dobře připraveny.

Udržovat musí 120 kilometrů cest plus chodníky a parkoviště

27. listopadu 2023 10:20 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Technické služby mají za sebou první výjezdy v rámci letošní zimní údržby. Ve městě a místních částech musí udržet sjízdných 120 kilometrů komunikací. Prioritní trasy stanovuje operační plán.


Záchranáři během soboty museli několikrát do Beskyd, u zraněných pacientů zasahoval i vrtulník

Včera 21:02 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Týmy krajské zdravotnické záchranné služby v sobotu opakovaně zasahovaly v terénu Beskyd. Kromě pozemních posádek byl ve dvou případech vyslán i vrtulník LZS a záchranáři spolupracovali s členy horské služby.

Při požáru rodinného domu v Českém Těšíně zasahovalo pět hasičských jednotek, dva lidé byli intoxikováni

Včera 20:56 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů zasahovalo v sobotu při požáru rodinného domu v městské části Stanislavice v Českém Těšíně. Dva lidé museli být kvůli intoxikaci předání do péče zdravotníků. Plameny napáchaly škodu za 500 tisíc korun.

Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

24. května 2024 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Novojičínská ZUŠka proměnila městský park ve velké pódium

Novojičínské Smetanovy sady obsadili hudebníci, tanečníci, zpěváci a výtvarníci ze základní umělecké školy. Touto přírodní uměleckou scénou se připojili k celorepublikovému festivalu ZUŠ Open.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

24. května 2024 13:31 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

Včera 9:13 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

24. května 2024 22:47 | Ostrava-Poruba | Libor Běčák | Kulturní okénko

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

24. května 2024 11:08 | Horní Suchá | Bára Kelnerová | Miniexpres Horní Suché

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

24. května 2024 12:23 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

24. května 2024 10:36 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Magazín 112

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Odbor komunálních služeb karvinského magistrátu vyhodnotil a ocenil výtvarnou soutěž dětí

Návštěvníci dubnové akce Den Země svým hlasováním rozhodli o tom, která výtvarná díla z recyklovatelných materiálů jsou nelépe vydařená. Před pár dny byly vítězné týmy školáků odměněny.

Na Lodičkách v Karviné se dokončují úpravy okolí, jezero se ještě zarybní

Firma, která zajišťovala práce na odbahnění jezera Lodiček a úpravy břehů včetně výstavby nové lávky, ukončila zadané práce. Pro celkový efekt jsou ale nutné další kroky, včetně zarybnění jezera.

Jezero v karvinském parku Boženy Němcové čeká zarybnění

24. května 2024 13:21 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Firma, která zajišťovala práce na odbahnění jezera Lodiček a úpravy břehů včetně výstavby nové lávky, ukončila zadané práce. Pro celkový efekt jsou ale nutné další kroky, včetně zarybnění jezera.

Městský fotbalový klub Havířov upořádal pro všechny prvňáky velkou náborovou akci

24. května 2024 10:57 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Havířovský Městský fotbalový klub se opět zapojil do akce Měsíc náborů. Na hřišti si děti vyzkoušely nejen práci s míčem. Klub věří, že po náboru získá do svých řad až 50 nových dětí.

Radnice v Havířově zvažuje udělat z dětské skupiny školku

23. května 2024 20:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Rodiče, kteří dávají své malé děti do městské dětské skupiny v Havířově, jsou v nejistotě. Radnice bude muset na čas uzavřít budovu kvůli nutné rekonstrukci. Po otevření by zařízení fungovalo jako mateřská škola.

Farma Bezdínek otevřela nový skleník a energocentrum

V současnosti největší producent rajčat v Česku. To je Farma Bezdínek v Dolní Lutyni. Pro ještě větší zvýšení produkce nově zahájila provoz dalšího skleníku. Zároveň zde bylo otevřeno nové energocentrum, aby byla farma více energeticky nezávislá.

Technické služby v Havířově dokončují přípravu na zimu, hala na posypový materiál musí projít opravou
Vydáno 7. listopadu 2023 11:00, Havířov, Bára Kelnerová
Technické služby v Havířově se na letošní zimu začaly připravovat už v létě. Materiálu prý proto mají dostatek. V tomto roce se ale musely potýkat s nečekanými komplikacemi.

Zima sice ještě nezačala, ale pro havířovské Technické služby je už zimní sezóna v plném proudu. Aby je sníh a mrazy nezaskočily, sháněla letos společnost materiál s předstihem.

Ladislav Kotula, vedoucí zimní údržby TSH: "Sezóna už nám začala od 1. 11. oficiálně, to nám drží hotovost ti dispečeři. Co se týká zásob soli, tak soli mám 1080 tun soli zhruba na skladě a strusku tu průběžně doplňujeme, ale momentálně máme 362 tun strusky na skladě. Zásoby, co se týká soli, tak tu jsme soutěžili v letošním roce už v letních měsících z důvodu toho, ať nemáme problém, tak jako se stalo třeba v loňském roce, kdy bylo zdražení a všechno takové šílené. Co se týká strusky, tak tu máme dlouhodobě zasmluvněnou, takže tam problém není."

Technické služby se ale musely vypořádat s jiným problémem. Aby bylo možné materiál řádně uskladnit, muselo dojít k rekonstrukci haly.

Václav Zyder, náměstek ředitele Technických služeb Havířov: "Konstrukce naší skladovací haly na posypové materiály, to znamená na sůl a strusku, je železobetonová. Vlastně jsou betonové stěny po obvodu a jinak ocelová konstrukce střechy a pilířů. Bohužel sůl je velmi agresivní, způsobuje poměrně rychlou korozi právě těch kovových materiálů a došlo k tomu, že výplně prosvětlovacích pásů, které tam jsou, jsou zkorodované do takového stavu, že už je nelze standardně opravovat. Musí dojít k jejich výměně, nebo případně předělaní. Protože už to ohrožovalo bezpečnost našich zaměstnanců, kteří se pohybují kolem těch skladů, tak jsme museli přistoupit k urychlené opravě, tak, abychom zabezpečili bezpečnost a zároveň abychom ochránili materiál uskladněný uvnitř před povětrnostními vlivy."

Práce na hale, jejíž opravy vyjdou asi na 900 tisíc korun, se však blíží ke zdárnému konci.

Václav Zyder, náměstek ředitele Technických služeb Havířov: "Momentálně máme provedenou demontáž toho zasklení, je opravená ta nosná konstrukce zasklení, provedeny nátěrové práce. Čeká se jenom na dodávku prosvětlovacích prvků. Následně bude provedena montáž. Velkou část prací děláme vlastními silami, takže předpokládáme, že do konce měsíce listopadu by mělo být všechno hotovo."

Připravené budou brzy i stroje, mezi kterými letos Technické služby přivítají nové posily.

Ladislav Kotula, vedoucí zimní údržby TSH: "Technika zatím ještě není nastrojená v plné výši na strojích a automobilech, ale máme připraveno 14 strojů, z toho 3 velká auta, 4 malá auta, 4 traktory a 3 nakladače. V letošním roce jsme vysoutěžili, a budeme mít novou čtyřkolku na údržbu chodníků, která by měla přijít ke konci tohoto měsíce."

Údržbu by neměly zaskočit ani plánované práce na silnicích.

Ladislav Kotula, vedoucí zimní údržby TSH: "Máme připravené náhradní trasy. Třeba na Šumbark se budeme dostávat po ulici U Skleníků, Požárnická. Kdyby tam byly kolony, tak naše technika by jela až přes Orlovskou a přes Dolní Suchou. Ty uzávěrky dle mých informací mají probíhat, dá se říct, v nočních, nebo večerních hodinách, takže ta naše technika k tomu bude uzpůsobena a dispečeři budou mít o tomto informace."

Pokud by pak přeci jen v Havířově technika chyběla, využije společnost pomoci externích dodavatelů.

Ladislav Kotula, vedoucí zimní údržby TSH: "Co se týká údržby a když napadne hodně sněhu, tak klasická věta je, že silničáři nestíhají a technické služby taky, ale musíme se na to podívat trošičku jinak. My jsme na to připravení s naší technikou, a když dojde k velkému spádu, tak máme nasmlouvané „subky“, a ty povoláváme a snažíme se tu situaci zvládnout v co nejkratším čase pro spokojenost občanů Havířova."
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/havirov/11000039991/technicke-sluzby-v-havirove-dokoncuji-pripravu-na-zimu-hala-na-posypovy-material-musi-projit-opravou