Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za necelé tři měsíce v Havířově odtáhli na 80 aut, která parkovala na nástupních plochách pro IZS

  • Havířov,

Lidé, kteří v Havířově zaparkují na nástupní ploše pro požární techniku, už třetí měsíc musí počítat s možným odtahem svého vozidla. Na záchytném parkovišti skončilo na 80 aut. Radnice nástupní plochy označuje i novým dopravním značením.

Majitel tohoto vozidla se možná bude divit, když nebude mít čím odjet. Právě na tyto automobily se od září zaměřují v Havířově. Město má vlastní odtahovou službu. Řidičů, kteří parkují na nástupních plochách sice ubylo, přesto se ale najdou hříšníci.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Za první tři měsíce jsme odtáhli 76 aut. Z mého úhlu pohledu si myslím, že to není moc ani málo, že ten systém, který jsme nastavili ve městě funguje. Vozidla jsou odtahována na záchytné parkoviště a řidiči si je do dvou dnů vyzvedávají. Nemáme žádné problémy s komunikací a převážně je to tak, že řidič bydlí někde poblíž a vidí, že by mohlo být odtažené auto, tak rychle běží přeparkovat. Tím hlavním cílem je bezpečnost, to znamená, že chceme, aby nám řidiči neparkovali na nástupních plochách s IZS a ve spolupráci s MP si myslím, že to velmi dobře funguje, ale pořád jsou místa, která jsou problémová a kde řidiči pořád špatně parkují. Takže ten proces bude asi delší, ale už dneska vidíme výsledky.”

Město také zkontrolovalo nástupní plochy a zlepšilo jejich vyznačení.

Iveta Grzonková, vedoucí odboru komunálních služeb: "Ve spolupráci s hasičským záchranným sborem jsme objeli výškové budovy ty největší na území města. Kontrolovali jsme kvalitu dopravního značení a jeho jednoznačnost. To znamená bylo doplněné jak svislé dopravní značení, dodatkové tabulky, které byly ujednoceny a současně bylo doplněno i vodorovné dopravní značení.”

Zaznamenáváte stížnosti od řidičů na právě postup odtahů?

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Jak už jsem říkal, těch odtahů nejsou nějaká kvanta, opravdu odtahujeme auta, která brání zásahu IZS. Reakce občanů obecně bych řekl, že jsou pozitivní. Také jsem očekával nějaké negativní reakce, ale spíše zaznamenáváme ty pozitivní od lidí, kterým špatně zaparkovaná auta vadila v jejich životě slušných lidí, kteří parkovali dobře. Takže jsem příjemně překvapen, že ty reakce jsou spíše pozitivní, než negativní.”

Radnice si uvědomuje, že je ve městě stále málo parkovacích míst. V prosinci se nově otevře na 170 míst v areálu nemocnice a další stavby se chystají. Například na ulici Škroupova.

Nahlásit chybu


K tématu
RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail