Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MRA potřebuje na opravy bytů stavební firmy

Havířov |

Městská realitní agentura opraví ročně až 400 uvolněných bytů. V letních měsících se ale potýká s problémem. Stavební firmy dávají raději přednost velkým venkovním zakázkám.

Takto vypadá městský byt po rekonstrukci, než se do něho nastěhuje nový nájemník. Aby Městská realitní agentura mohla provést modernizaci, potřebuje k tomu stavební firmy.

Lukáš Lhotský, ředitel MRA Havířov: "Nám se měsíčně vrací asi 30 bytů, ročně to dělá až 400 bytů s tím, že opravit je potřeba v tom větším rozsahu ⅔ až ¾ těchto bytů. Aktuálně máme vypsána výběrová řízení na 36 bytů, nicméně to se aktualizuje víceméně každý den. Faktem je, že v letních měsících se potýkáme s nedostatkem zájmu ze strany stavebních firem, které preferují ty venkovní akce rozsáhlejší, které vyžadují vhodné klimatické podmínky, takže je pravda, že se aktuálně potýkáme s tím, že některé ty soutěže na opravy volných bytů musíme i opakovat, protože jsme neobdrželi žádnou nabídku.”

K administraci zadávacích řízení MRA využívá Národní elektronický nástroj, což je portál Ministerstva pro místní rozvoj a který je určený k transparentnímu zadávání veřejných zakázek.

Lukáš Lhotský, ředitel MRA Havířov: "Všichni dodavatelé, kteří mají zájem podílet se na opravách městských bytů a dalších stavebních akcí vyhlašovaných ve prospěch Statutárního města Havířov, se mohou zaregistrovat do toho systému, zdarma se mohou zaregistrovat u naši společnosti a následně budou automaticky oslovování ve všech poptávkových řízeních.”

Prioritou je, aby byly práce provedeny kvalitně. Celková oprava bytu trvá zpravidla 42 kalendářních dnů.

Martin Unucka, vedoucí investičně-provozního odboru MRA Havířov : “Naše kontroly probíhají technikem, který má nastaveno 12 kontrol, kdy v každé kontrole je potřeba zapsat do stavebního deníku a do našeho formuláře provedena kontrola. Jedná se o bourací práce, dále je to založení bytového jádra, kdy zakládáme z materiálu dispozici a rozměření toho jádra, abychom věděli, že nám do dispozice vleze vana, vleze nám tam pračka a následně se pokračuje dále. Zásadní kontrolou je také hydroizolace, kdy před montáží obkladů a dlažeb, je třeba zkontrolovat hydroizolační povrch. Další kontroly probíhají průběžně až do finále předání bytu.”
Nahlásit chybu


K tématu

Primátor a náměstek Havířova vylučují, že by byli zapletení v manipulacích při přidělování bytů

23. září 2025 12:05 | Havířov | Bára Kelnerová

Na havířovském zastupitelstvu se řešilo obvinění několika lidí z manipulací při přidělování městských bytů. Primátor i náměstek pro sport tvrdí, že oni se žádného protiprávního jednání nedopustili.

Zhruba 6 600 nájemníků dostane přeplatek za služby, MRA už rozeslala vyúčtování

25. dubna 2025 10:57 | Havířov | Bára Kelnerová

Ke konci dubna vždy nájemníci městských bytů čekají, jaké bude vyúčtování za teplo a spotřebu vody. Městská realitní agentura už začala s doručováním a mnozí lidé jsou příjemně překvapení.

Oprava mostu v Havířově potrvá skoro rok, byl v havarijním stavu

22. dubna 2025 9:46 | Havířov | Bára Kelnerová

Na počátku dubna začaly práce na opravě mostu v ulici Budovatelů v Havířově, který byl postaven před více než 60 lety. Zásah bude velký a v podstatě se musí most zdemolovat. Některé práce probíhají i v nočních hodinách.


Stavba posledního úseku dálnice u Nového Jičína začne na konci léta

Dnes 11:18 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Na sklonku léta by měla začít výstavba posledního úseku dálnice D48 u Nového Jičína. Ředitelství silnic a dálnic v tuto chvíli finišuje s přípravou staveniště.

Rozsáhlá rekonstrukce jezu Ráj na řece Olši v Karviné mu dala novou podobu i další smysl

Na první pohled nenápadná stavba, která ale dlouhodobě ovlivňuje podobu řeky i krajiny kolem ní. Jez Ráj na řece Olši v Karviné vznikl v roce 1932 a jeho úkolem bylo především odvádět vodu do náhonu Mlýnka, který dodnes zásobuje soustavu rybníků v Karviné. Zároveň pomáhal držet stabilní tok Olše a chránit okolní území.

Hrady a zámky Moravskoslezského kraje zahájily hlavní turistickou sezónu

S příchodem jara se Moravskoslezský kraj znovu probouzí do turistického ruchu a jedním z hlavních lákadel jsou bezesporu jeho hrady a zámky. Památky napříč regionem se vracejí k životu – nádvoří se plní prvními návštěvníky, zahrady se zelenají a interiéry znovu vyprávějí příběhy šlechtických rodů, válek i každodenního života minulých staletí.

Do kolárny se prokopal dírou v zemi. Pak chtěl ukrást koloběžku a kolo

Dnes 9:26 | Orlová | Anna Břenková

Policisté v Orlové přistihli v kolárně 35letého muže. Do objektu se vloupal nezvyklým způsobem. Pod stěnou vyhloubil díru v zemi a rozebral dlažbu. Tvrdil, že si tam chtěl jen lehnout. Nakonec se ale přiznal, že se pokoušel ukrást elektrokoloběžku. Za krádež mu nyní hrozí až dva roky vězení.

Policie řeší krádež kabelů na trati mezi Havířovem a Šenovem, v úseku je omezen provoz vlaků

Včera 13:11 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policie se zabývá případem krádeže kabelů, ke které mělo dojít v pátek 17. dubna na hlavní železniční trati mezi stanicí Havířov a železniční zastávkou Šenov.

Frýdlantský kynologický klub pořádal 30. ročník soutěže pejskařů

V areálu kynologického klubu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 30. ročník Memoriálu Kaštovského. V klubové soutěži se prvky poslušnosti hodnotily ve třech kategoriích.

Přízemí restaurace Terasa Střední školy hotelnictví a služeb v Opavě je po povodních kompletně zrekonstruováno

18. dubna 2026 13:22 | Opava | Yvona Fajtová

Střední škola hotelnictví a služeb a Vyšší odborná škola v Opavě má za sebou důležitý krok k návratu do běžného provozu po předloňských povodních. Kompletní rekonstrukcí prošlo přízemí školní restaurace Terasa, které dnes slouží studentům v modernizovaných prostorách.

Sponzoři se složili na nové auto pro Školu života Frýdek-Místek

Dnes 8:20 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Handicap centrum Škola života Frýdek-Místek poskytuje sociální služby už 35 let. Nyní se mu podařilo díky štědrým sponzorům získat nový vůz, kterým zajistí pro své klienty mnohem větší komfort při transportu.

Karvinský šikmý kostel prochází obnovou, bude mít červenou střechu

Dnes 8:15 | Karviná | Anna Břenková

Od listopadu loňského roku probíhá rozsáhlá obnova exteriéru šikmého kostela v Karviné. Momentálně se nasazuje nová střešní krytina a práce se dotknou fasády kostela i sousedních hrobek. Pokud vše půjde podle plánu, práce budou dokončeny v září tohoto roku.

Bruntál se poprvé v historii stal dějištěm oblastního kola postupové prestižní soutěže Zlatá včela

Včera 18:01 | Bruntál | Karel Soukop

Soutěž Zlatá včela je velmi prestižní velké setkání mladých včelařů. Koná se každoročně od krajských až po republikové kolo. Včelaření je náročná, ale velmi potřebná činnost pro úrodu, naše zemědělství a celou přírodu.

Na karvinskou oslavu Dne Země přiletěli i papoušci

Dnes 12:23 | Karviná | Anna Břenková

S velkým zájmem návštěvníků nejen z řad karvinských škol se setkal oblíbený Den země na Masarykově náměstí. Letošní ročník nabídl několik aktivit a také novinek. A jako tradičně se spojil také s prvními letošními farmářskými trhy.

Horní Suchá otevřela skipovou věž dolu František veřejnosti před plánovanou rekonstrukcí, zájem byl obrovský

Na 700 lidí využilo výjimečnou možnost prohlédnout si skipovou těžní věž bývalého dolu František ještě před plánovanou rekonstrukcí. Návštěvníky přilákal nejen výhled z vrcholu, ale i doprovodný program a výstava.

Lidé z Havířova si nenechali ujít prohlídku skipové věže dolu František, kterou čeká velká rekonstrukce

Dnes 9:50 | Havířov | Bára Kelnerová

Na 700 lidí využilo výjimečnou možnost prohlédnout si skipovou těžní věž bývalého dolu František ještě před plánovanou rekonstrukcí. Návštěvníky přilákal nejen výhled z vrcholu, ale i doprovodný program a výstava.

Havířov bojuje o 1. ligu, radnice slibuje hokejovému klubu finanční podporu

17. dubna 2026 15:47 | Havířov | Bára Kelnerová

Hokejisté AZ Havířov si už třetí sezonu po sobě zahrají finále. Motivace vybojovat si místo v Maxa lize je tak ještě větší, navíc radnice oznámila, že našla způsob financování pro případný postup.

Žáci ze ZŠ M. Kudeříkové si staví svůj nekonečný vlak

17. dubna 2026 12:13 | Havířov | Bára Kelnerová

Do projektu Nekonečný vlak, který propojuje školy napříč republikou a podporuje technické dovednosti dětí, se zapojila také havířovská základní škola Marie Kudeříkové. Žáci zde nyní vyrábějí vlastní vagóny a chtějí navázat na rekordní počin ostravské školy.

Radnice v Horní Suché finančně podpořila kluby a spolky

17. dubna 2026 12:07 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

Sportovní kluby a spolky jsou v Horní Suché velmi aktivní i kreativní. Svou činnost a pořádání nejrůznějších akcí mohou i díky podpoře radnice.

MRA potřebuje na opravy bytů stavební firmy
Vydáno 4. června 2024 12:12, Havířov, Bára Kelnerová
Městská realitní agentura opraví ročně až 400 uvolněných bytů. V letních měsících se ale potýká s problémem. Stavební firmy dávají raději přednost velkým venkovním zakázkám.

Takto vypadá městský byt po rekonstrukci, než se do něho nastěhuje nový nájemník. Aby Městská realitní agentura mohla provést modernizaci, potřebuje k tomu stavební firmy.

Lukáš Lhotský, ředitel MRA Havířov: "Nám se měsíčně vrací asi 30 bytů, ročně to dělá až 400 bytů s tím, že opravit je potřeba v tom větším rozsahu ⅔ až ¾ těchto bytů. Aktuálně máme vypsána výběrová řízení na 36 bytů, nicméně to se aktualizuje víceméně každý den. Faktem je, že v letních měsících se potýkáme s nedostatkem zájmu ze strany stavebních firem, které preferují ty venkovní akce rozsáhlejší, které vyžadují vhodné klimatické podmínky, takže je pravda, že se aktuálně potýkáme s tím, že některé ty soutěže na opravy volných bytů musíme i opakovat, protože jsme neobdrželi žádnou nabídku.”

K administraci zadávacích řízení MRA využívá Národní elektronický nástroj, což je portál Ministerstva pro místní rozvoj a který je určený k transparentnímu zadávání veřejných zakázek.

Lukáš Lhotský, ředitel MRA Havířov: "Všichni dodavatelé, kteří mají zájem podílet se na opravách městských bytů a dalších stavebních akcí vyhlašovaných ve prospěch Statutárního města Havířov, se mohou zaregistrovat do toho systému, zdarma se mohou zaregistrovat u naši společnosti a následně budou automaticky oslovování ve všech poptávkových řízeních.”

Prioritou je, aby byly práce provedeny kvalitně. Celková oprava bytu trvá zpravidla 42 kalendářních dnů.

Martin Unucka, vedoucí investičně-provozního odboru MRA Havířov : “Naše kontroly probíhají technikem, který má nastaveno 12 kontrol, kdy v každé kontrole je potřeba zapsat do stavebního deníku a do našeho formuláře provedena kontrola. Jedná se o bourací práce, dále je to založení bytového jádra, kdy zakládáme z materiálu dispozici a rozměření toho jádra, abychom věděli, že nám do dispozice vleze vana, vleze nám tam pračka a následně se pokračuje dále. Zásadní kontrolou je také hydroizolace, kdy před montáží obkladů a dlažeb, je třeba zkontrolovat hydroizolační povrch. Další kontroly probíhají průběžně až do finále předání bytu.”
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/havirov/11000043378/mra-potrebuje-na-opravy-bytu-stavebni-firmy