Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O školu s polským vyučovacím jazykem v Horní Suché je takový zájem, že se musela rozšířit

Budova školy s polským vyučovacím jazykem v Horní Suché se musela nafouknout. Dětí stále přibývá. Z toho má radost i radnice, která investovala do stavebních úprav. Pokud bude trend pokračovat, dojde možná i na přestavbu půdy.

O Základní a Mateřskou školu s polským vyučovacím jazykem v Horní Suché je stále větší zájem. Škola proto musela navýšit kapacitu. Což si vyžádalo i stavební úpravy.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: "Tento trend je skutečností. Tato škola po letech stagnace, útlumu, chytla úplně opačný trend. Počet dětí se zvyšuje a s tím už nikdo nepočítal a my jsme na to museli reagovat. Největší investicí bylo vytvoření nové třídy, což je v těch stísněných prostorách staré budovy malý zázrak. Nicméně paní ředitelce se to povedlo.”

Ve škole také muselo být rozšířeno sociální zázemí pro žáky a došlo k opravám stávajících. Radnice nechala popravit i unikátní zídku kolem školy. Celkově si rekonstrukce vyžádala investici za 2,5 milionu korun. Škola očekává, že počet dětí bude i nadále stoupat.

Monika Plášková, ředitelka ZŠ a MŠ s polským vyučovacím jazykem Horní Suchá: "Já jsem tady nastoupila na tuto školu a my jsme měli málo přes 90 žáků. Teď máme žáků 103. Zatím jsem spokojená, protože jsme rozšířili kapacitu školy, navýšili na 110 žáků. Máme druhé oddělení v mateřské škole. Pro mě to znamená, že když mám plnou školku, budeme mít příští rok zase plnou školu.”

Ředitelka už nyní přemýšlí, jak by se dala ještě kapacita navýšit. Jednou z variant je rekonstrukce půdy.
Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Č. Těšín
Český Těšín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků