Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žáci druhého stupně v Horní Suché jsou rádi, že jsou opět ve škole

Žáci druhého stupně v Horní Suché mají za sebou první týden ve škole. Zvyknout si museli na vstávání i jiný režim. Sami ale přiznali, že během distanční výuky se toho tolik nenaučili.

anketa: “Za mě je to trochu těžší než doma, tady nejsou takové možnosti, jako doma. Ale tady je to zase lepší v tom, že se v hodině více naučíme.”
anketa: “Je tady lepší kolektiv, je to lepší než doma. Doma mi to nešlo se soustředit, tady to jde lépe.”

Třídní učitelka těchto osmáků věří, že v příštím roce už bude probíhat výuka prezenčně, jelikož žáky budou čekat přijímací zkoušky na střední školu.

Markéta Loderová, učitelka ZŠ Horní Suchá: “Teď se budeme snažit, neříkám že dohnat, ale nastartovat zpět to fungování v běžném kolektivu, v běžné třídě. To znamená doladíme, procvičíme, něco necháme na září. Nikdo se nezblázní, já si myslím, že jsou horší věci, než že nedocvičíme nějaké téma. Budeme doufat, že vplujeme do té devítky, která je důležitá pro ně do příštího roku nějakým relativně dobrým způsobem.”

Tím, že se postupně vracejí všechny děti do školy, je i spotřeba testů mnohem větší.

Romana Zahradníková, ředitelka ZŠ a MŠ Horní Suchá: "Testy máme nachystané na příští týden pouze na pondělí, ve čtvrtek se bude testovat pouze druhý stupeň, první už se netestuje a tam nejsme dostatečně vybaveni. Takže, buď budeme shánět testy ještě přes Národní pedagogický institut, nebo ve spolupráci se zřizovatelem.”

Jelikož během roku děti nestrávily moc času ve škole, obec se rozhodla, že vrátí rodičům část školného v mateřské škole i poplatku za družinu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy