Pár hodin před tím, než se oficiálně otevřely tři prameny, ve městě svítilo sluníčko a na náměstí se lidé bavili ve stylu dvacátých let minulého století. Nechybělo vůbec nic. Pohodová hudba žesťového orchestru skvěle navodila atmosféru éry dvacátých let, pánové se dvořili přítomným dámám, tančil se valčík a návštěvníci si mohli pozorně prohlédnout také typické oblečení této doby. Móda dvacátého století, která byla v té době velmi pohodlná, určovala ženám šaty střižené do půlky lýtek, strohé, bez volánků a kanýrků. Ženy rády žily chlapeckým stylem života, kouřily a zkracovaly si vlasy, v té době se také zrodil slavný charleston.
Obdiv návštěvníků sklidila také dobová kola, k vidění byly bicykly z roku 1840 i kola, která jezdila za první republiky. Karel Spitzer, klub historických kol Holice: „Já jezdím na drezíně 1740 až 1750, je to drezína, která byla postavena v Německu v Manhainu a od té doby brázdí všechny silnice. Tenkrát vlastně ještě nebyly silnice, ale kamenné cesty, takže to byl zážitek jezdit na takové drezíně."
Karel Spitzer junior, klub historických kol Holice: „Já jsem jezdil na replice kohoutovky, to se člověk učí celý život. A co se pádů týče, člověk spadne každou chvíli, není to jenom škobrtnutí na chodníku, to se zapomene, na čem člověk jede, poněvadž nejezdí jen na tomto kole, jezdí také na normálních kolech."
Symbolické Otevírání a žehnání pramenů mírně pokazily padající kapky deště. Petr Kacíř, ředitel Lázní Darkov: „Otevíráme všechny prameny, které tady v lázních máme. Otevírání je pouze symbolické, samozřejmě se musíme o naše prameny celý rok dobře starat, aby voda byla pro naše pacienty k dispozici a mohla je léčit."
Daniel Vícha, děkan: „Jakékoliv žehnání, ať už je to žehnání vody nebo jakýkoliv jiných předmětů je vždycky svolávání Boží přízně, Božího požehnání na lidi, kteří tyto věci užívají. Když jsem žehnal, žehnal jsem celému městu, to znamená Boží pokoj, Boží dobro pro všechny obyvatele tohoto Karviné."
Lázeňská sezóna tedy začala, přejeme, aby byla úspěšná alespoň jako vloni a aby léčivé prameny lázeňským hostům pomohly navrátit jejich zdraví.