Reklama

V Karviné-Mizerově vyrostlo nové hřiště na přání občanů

  • 16:00,
  • Karviná ,

V Karviné-Mizerově, poblíž pískovny, kterou místní nazývají “Kačok”, vyrostlo zbrusu nové hřiště pro děti. Je oplocené a nabízí dětem ke hraní kolotoč, trampolínu, lanový park a další atraktivní herní prvky.

Stáhnout video
Reklama

Na těchto záběrech vidíte hřiště, které ještě na začátku jara stálo v Karviné-Mizerově poblíž pískovny. Bylo složené z hracích komponentů, které už nevyhovovaly a vyžadovaly větší údržbu. Dnes už tady stojí hřiště zbrusu nové, oplocené a bezpečné a od začátku jeho otevření je dětmi hojně využíváno.

Šárka Swiderová, mluvčí Karviné: "Dozvěděli jsme se, že tady by lidé raději měli něco nového, hezčího a modernějšího. Město investovalo a celé to hřiště zrekonstruovalo."

Bolek Slowik, zástupce dodavatele dětských hřišť: "Začínalo se výkopem, skrývkou, pokládala se drť jako základ pod pryžovou plochu, byla tady komplikace, protože plocha je podmáčená, musely se přidávat další drenáže. Úplně ve finále se trochu pozměnil projekt, místo normálního trávníku je tam trávník umělý."

Na hřišti si mohou hrát různě staré děti, k dispozici je pískoviště, malý lanový park, kolotoč, nerezová skluzavka, prolézací sítě a zemní trampolína, na které mohou skákat i rodiče s dětmi.

anketa, děti: "Líbí se mi kolotoč a houpačky." "Ty trampolíny jsou tady super."

Hřišť na přání obyvatel je v Karviné několik, v Hranicích stojí hřiště s korábem, další je například v lesoparku Dubina. Chystá se i další velká investice v zámeckém parku.

ReklamaTragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

SPORTOVNÍ CENTRUM ORLOVÁ s.r.o.
Karviná
od 16 300 Kč

Detail

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, příspěvková organizace
Karviná
od 31 920 Kč do 100 303 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu