Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Program Dnů Karviné potěšil všechny generace: rozšířená verze

Karviná |

Uplynulý víkend se v Karviné uskutečnily tradiční dvoudenní slavnosti města. Organizátoři připravili tři hudební scény a spoustu doprovodného programu. Rekordní zájem projevilo především mladé publikum o skupinu Slza, starší si zase nenechali ujít koncert Tublatanky nebo Monkey Business.

Slavnosti města se každoročně konají v měsíci červnu a program je ušitý na míru každé generaci. Na třech scénách se po dva dny střídají nejrůznější interperti, skupiny, kapely a sbory, aby pobavili věkově široké spektrum návštěvníků a nejinak tomu bylo i letos.

Tomáš Hanzel, primátor města: “Já věřím, že jako každoročně si lidé užijí, program je bohatý, každý si v těch různých žánrech vybere to své, co ho bude zajímat a já věřím, že vyjde počasí a lidé si to dosytosti užijí a zapomenou na starosti všedních dnů a budou se bavit.”

Hlavní scéna byla tentokrát v letním kině. Už v pátek odpoledne sem mířily stovky zejména mladých návštěvníků a návštěvnic, kteří stáli nekonečnou frontu na vstupenky, aby si mohli vychutnat koncert mladé oblíbené kapely Slza.

Petr Lexa, zpěvák skupiny Slza: “Je to vidět, že se těší, až nás uvidí, znají ty písničky, jsme taková jedna velká rodina.”

Lukáš Bundil, kytarista skupiny Slza: “Začínáme připravovat novu desku, ta vyjde příští rok a jednu velkou specialitu, ale na to ještě brzy.”

Každá jejich píseň byla doprovázena bouřlivým hlasitým nadšením a pískotem fanynek. Po koncertě byla vyhlášena autogramiáda a i o tu byl neskutečný zájem. Po podpisu toužil snad každý.

Petr Lexa, zpěvák skupiny Slza: “Děkujeme za podporu neustálou a doufáme, že vás bude naše muzika bavit dál.”

Starší generace zaplnila sedadla letního kina chvíli poté. Na programu byl totiž koncert známé dnes už 33leté slovenské kapely Tublatanka. Její frontman Maťo Ďurinda nám prozradil, že má v živé paměti koncert v Karviné konaný před čtyřmi lety.

Martin Ďurinda, frontman kapely: “Já si vzpomínám, že jsem tu měl problémy, protože jsem se doma v Bratislavě při bazénu přiotrávil chlórem. Byl jsem v nemocnici tři dny a pak jsem jel sem hrát koncert sem do Karviné.”

Letošní koncert byl složený převážně ze starých známých hitů.

Martin Ďurinda, frontman kapely: “Zahrajeme to co je známé z rádií, videoklipů, co si vybrali fanoušci za 33 let to nejoblíbenější, víme, co mají rádi.”

A i Tublatanka tady nechala vzkaz pro své fanoušky.

Martin Ďurinda, frontman kapely: “Fanoušci, jste naše zlato, vy nás držíte nad hladinou, velmi si vše fandění vážíme, to je to, proč žijeme, proč tu muziku děláme.”

Olga Humplíková, ředitelka MěDK: “Hlavní scéna je v letním kině, dnešní návštěvnost ukázala, že to nebyla špatná volba, že si to lidi užívali, my nikdy nevíme, na koho přijde nejvíc lidí, vždycky nás to překvapí, je to pro nás zajímavé sledovat tu úspěšnost jednotlivých interpretů.”

Na páteční, poslední koncert dne, jistě návštěvníci letního kina jen tak nezapomenou. Skupina Monkey Business předvedla výjimečnou show, ostatně, podívejte se sami.

Matěj Ruppert, zpěvák: “Milí fanoušci, svět, jak ho znáte, se po návštěvě koncertu skupiny Monkey Business razantně změní. Celý svět se projasní, akorát vám zbrunátní ego, stejně, jako nám.”

Sobotní dopoledne patřilo hlavně rodičům a jejich dětem - na hlavní nádraží opět přijel parní vláček, která je dovezl až do westernového městečka. Než se tak ale stalo, mohli si zájemci vyzkoušet jaké to je být strojvůdcem.

Sobotní program otevřel v letním kině světově známý dechový orchestr Májovák, který naservíroval divákům filmové melodie.

Ondřej Packan, šéfdirigent Májováku: “Náš orchestr s koncertním sborem Permoník zahrál skladbu z film u Zachraňte vojína Rayena, zahráli jsme hudbu z filmu Gladiátor, Šifra mistra Leonarda, jako sólistka s námi vystoupila Martina Juríková a houslista Janáčkovy filharmonie Ostrava Roman Herodes.”

V průběhu oslav se konalo ještě několik koncertů, vystoupila například skupina Jelen.

Třetí scéna vyrostla jako každoročně u Oázy. Odborná porota vybírala ve finále Moravského vrabce vítěze už po jednadvacáté.

Josef Grim, moderátor: “Porota hodnotí instrumentální výkon, vokální projev, jsou to odborníci, kteří poznají okamžitě, jestli tam je nějaká faleš, dynamika jestli nešlape. Jsou to porotci národního kola Porty, porotci jiných festivalů.”

Letošní ročník zpestřil i koncert Pavla Dobeše a Tomáš Kotrby. V průběhu oslav vystoupili několikrát se svou obdivohudnou show na náměstí i akrobaté z Cirkusu trochu jinak, občerstvit se mohli návštěvníci u mnoha stánků s nejrůznějšími pokrmy a nápoji. Oslavy byly ukončený velkolepým ohňostrojem v parku Boženy Němcové.

Nahlásit chybu


Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

Cisterna zastavila na mostě, řidič dodávky nesledoval provoz a zezadu do ní narazil

Dnes 10:12, vydáno dnes 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

Dnes 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

Bytové muzeum v ostravské Jubilejní kolonii slaví půl roku

Unikátní bytové muzeum v Jubilejní kolonii je otevřeno už půl roku. Za to dobu se zde dostavila více než tisícovka návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout, jak v Ostravě bydleli řadoví dělníci před sto lety. Zájemci zde přijíždějí dokonce i z Rakouska, Švýcarska a Německa.

Hasiči měli ve sběrném dvoře cvičení na únik radiace a nakonec kvůli rtuti i ostrý zásah

Na sběrné dvory vozí lidé nejrůznější odpad. A mohou dovést například i staré předměty, které obsahují radioaktivní látky. Právě to byl námět cvičení pro profesionální hasiče. Cvičení se ale kvůli nálezu rtuti změnilo v ostrý zásah.

Policie vyšetřuje, co stálo za smrtelným pádem mechanika v železárnách

Včera 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragický pád z výšky zhruba 10 metrů vyšetřují nejen policisté, ale také pracovníci bezpečnosti práce v Třineckých železárnách.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, přijít si ho vyzkoušet mohl kdokoliv

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem. První letní swingovou tančírnu uspořádala pod mostem Miloše Sýkory ostravská škola, věnující se právě této skupině tanců. Okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem.

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

15. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Regionální knihovna Karviná vás zve na prohlídku obrazů Pavla Lakomého

Ve výstavních prostorách knihovny v Karviné-Fryštátě momentálně probíhá výstava obrazů umělce Pavla Lakomého. Prohlédnout si jeho díla může veřejnost do konce července.

Nemocnice v Havířově už nebude tolerovat v areálu kouření

Přesto, že už několik let platí zákaz kouření v areálech nemocnic, lidé to nerespektují. Nemocnice v Havířově se rozhodla pro striktní dodržování zákona. Nicméně kuřákům postavila před urgentním příjmem kuřácký box.

Na Lodičkách v Karviné lidé společně zpívají za doprovodu kytar

Na Lodičkách v Karviné se společně setkávají amatérští i profesionální muzikanti. Na plátně pořadatelé promítají slova a akordy známých písní a lidé si je s radostí společně zpívají.

Policejní preventisté se v Karviné zaměřují na dospělé cyklisty. Doporučují jim přilbu

Policejní preventisté se v Karviné zaměřili na dospělé cyklisty. Netýká se jich zákonná povinnost mít při jízdě přilbu, přesto jim je kvůli jejich bezpečnosti doporučována.

Hrajete doma na kytaru? Přijďte si na Lodičky v Karviné zahrát, zpívat budou návštěvníci

Na Lodičkách v Karviné se společně setkávají amatérští i profesionální muzikanti. Na plátně pořadatelé promítají slova a akordy známých písní a lidé si je s radostí společně zpívají.

Hasiči v Havířově měli ve sběrném dvoře cvičení a nečekaně i ostrý zásah

Na sběrné dvory vozí lidé nejrůznější odpad. A mohou dovést například i staré předměty, které obsahují radioaktivní látky. Právě to byl námět cvičení pro profesionální hasiče. Cvičení se ale kvůli nálezu rtuti změnilo v ostrý zásah.

V srpnu se zahájí město výstavbu cyklostezky na ulici ČSA

Zatímco na Národní třídě v Havířově se dokončuje poslední etapa výstavby cyklostezky, v ulici ČSA už začínají přípravné práce dalšího úseku.

Program Dnů Karviné potěšil všechny generace: rozšířená verze
Vydáno 14. června 2016 20:45, Karviná, Monika Danková
Uplynulý víkend se v Karviné uskutečnily tradiční dvoudenní slavnosti města. Organizátoři připravili tři hudební scény a spoustu doprovodného programu. Rekordní zájem projevilo především mladé publikum o skupinu Slza, starší si zase nenechali ujít koncert Tublatanky nebo Monkey Business.

Slavnosti města se každoročně konají v měsíci červnu a program je ušitý na míru každé generaci. Na třech scénách se po dva dny střídají nejrůznější interperti, skupiny, kapely a sbory, aby pobavili věkově široké spektrum návštěvníků a nejinak tomu bylo i letos.

Tomáš Hanzel, primátor města: “Já věřím, že jako každoročně si lidé užijí, program je bohatý, každý si v těch různých žánrech vybere to své, co ho bude zajímat a já věřím, že vyjde počasí a lidé si to dosytosti užijí a zapomenou na starosti všedních dnů a budou se bavit.”

Hlavní scéna byla tentokrát v letním kině. Už v pátek odpoledne sem mířily stovky zejména mladých návštěvníků a návštěvnic, kteří stáli nekonečnou frontu na vstupenky, aby si mohli vychutnat koncert mladé oblíbené kapely Slza.

Petr Lexa, zpěvák skupiny Slza: “Je to vidět, že se těší, až nás uvidí, znají ty písničky, jsme taková jedna velká rodina.”

Lukáš Bundil, kytarista skupiny Slza: “Začínáme připravovat novu desku, ta vyjde příští rok a jednu velkou specialitu, ale na to ještě brzy.”

Každá jejich píseň byla doprovázena bouřlivým hlasitým nadšením a pískotem fanynek. Po koncertě byla vyhlášena autogramiáda a i o tu byl neskutečný zájem. Po podpisu toužil snad každý.

Petr Lexa, zpěvák skupiny Slza: “Děkujeme za podporu neustálou a doufáme, že vás bude naše muzika bavit dál.”

Starší generace zaplnila sedadla letního kina chvíli poté. Na programu byl totiž koncert známé dnes už 33leté slovenské kapely Tublatanka. Její frontman Maťo Ďurinda nám prozradil, že má v živé paměti koncert v Karviné konaný před čtyřmi lety.

Martin Ďurinda, frontman kapely: “Já si vzpomínám, že jsem tu měl problémy, protože jsem se doma v Bratislavě při bazénu přiotrávil chlórem. Byl jsem v nemocnici tři dny a pak jsem jel sem hrát koncert sem do Karviné.”

Letošní koncert byl složený převážně ze starých známých hitů.

Martin Ďurinda, frontman kapely: “Zahrajeme to co je známé z rádií, videoklipů, co si vybrali fanoušci za 33 let to nejoblíbenější, víme, co mají rádi.”

A i Tublatanka tady nechala vzkaz pro své fanoušky.

Martin Ďurinda, frontman kapely: “Fanoušci, jste naše zlato, vy nás držíte nad hladinou, velmi si vše fandění vážíme, to je to, proč žijeme, proč tu muziku děláme.”

Olga Humplíková, ředitelka MěDK: “Hlavní scéna je v letním kině, dnešní návštěvnost ukázala, že to nebyla špatná volba, že si to lidi užívali, my nikdy nevíme, na koho přijde nejvíc lidí, vždycky nás to překvapí, je to pro nás zajímavé sledovat tu úspěšnost jednotlivých interpretů.”

Na páteční, poslední koncert dne, jistě návštěvníci letního kina jen tak nezapomenou. Skupina Monkey Business předvedla výjimečnou show, ostatně, podívejte se sami.

Matěj Ruppert, zpěvák: “Milí fanoušci, svět, jak ho znáte, se po návštěvě koncertu skupiny Monkey Business razantně změní. Celý svět se projasní, akorát vám zbrunátní ego, stejně, jako nám.”

Sobotní dopoledne patřilo hlavně rodičům a jejich dětem - na hlavní nádraží opět přijel parní vláček, která je dovezl až do westernového městečka. Než se tak ale stalo, mohli si zájemci vyzkoušet jaké to je být strojvůdcem.

Sobotní program otevřel v letním kině světově známý dechový orchestr Májovák, který naservíroval divákům filmové melodie.

Ondřej Packan, šéfdirigent Májováku: “Náš orchestr s koncertním sborem Permoník zahrál skladbu z film u Zachraňte vojína Rayena, zahráli jsme hudbu z filmu Gladiátor, Šifra mistra Leonarda, jako sólistka s námi vystoupila Martina Juríková a houslista Janáčkovy filharmonie Ostrava Roman Herodes.”

V průběhu oslav se konalo ještě několik koncertů, vystoupila například skupina Jelen.

Třetí scéna vyrostla jako každoročně u Oázy. Odborná porota vybírala ve finále Moravského vrabce vítěze už po jednadvacáté.

Josef Grim, moderátor: “Porota hodnotí instrumentální výkon, vokální projev, jsou to odborníci, kteří poznají okamžitě, jestli tam je nějaká faleš, dynamika jestli nešlape. Jsou to porotci národního kola Porty, porotci jiných festivalů.”

Letošní ročník zpestřil i koncert Pavla Dobeše a Tomáš Kotrby. V průběhu oslav vystoupili několikrát se svou obdivohudnou show na náměstí i akrobaté z Cirkusu trochu jinak, občerstvit se mohli návštěvníci u mnoha stánků s nejrůznějšími pokrmy a nápoji. Oslavy byly ukončený velkolepým ohňostrojem v parku Boženy Němcové.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000004552/program-dnu-karvine-potesil-vsechny-generace-rozsirena-verze