Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Program Dnů Karviné potěšil všechny generace: rozšířená verze

  • Karviná,

Uplynulý víkend se v Karviné uskutečnily tradiční dvoudenní slavnosti města. Organizátoři připravili tři hudební scény a spoustu doprovodného programu. Rekordní zájem projevilo především mladé publikum o skupinu Slza, starší si zase nenechali ujít koncert Tublatanky nebo Monkey Business.

Slavnosti města se každoročně konají v měsíci červnu a program je ušitý na míru každé generaci. Na třech scénách se po dva dny střídají nejrůznější interperti, skupiny, kapely a sbory, aby pobavili věkově široké spektrum návštěvníků a nejinak tomu bylo i letos.

Tomáš Hanzel, primátor města: “Já věřím, že jako každoročně si lidé užijí, program je bohatý, každý si v těch různých žánrech vybere to své, co ho bude zajímat a já věřím, že vyjde počasí a lidé si to dosytosti užijí a zapomenou na starosti všedních dnů a budou se bavit.”

Hlavní scéna byla tentokrát v letním kině. Už v pátek odpoledne sem mířily stovky zejména mladých návštěvníků a návštěvnic, kteří stáli nekonečnou frontu na vstupenky, aby si mohli vychutnat koncert mladé oblíbené kapely Slza.

Petr Lexa, zpěvák skupiny Slza: “Je to vidět, že se těší, až nás uvidí, znají ty písničky, jsme taková jedna velká rodina.”

Lukáš Bundil, kytarista skupiny Slza: “Začínáme připravovat novu desku, ta vyjde příští rok a jednu velkou specialitu, ale na to ještě brzy.”

Každá jejich píseň byla doprovázena bouřlivým hlasitým nadšením a pískotem fanynek. Po koncertě byla vyhlášena autogramiáda a i o tu byl neskutečný zájem. Po podpisu toužil snad každý.

Petr Lexa, zpěvák skupiny Slza: “Děkujeme za podporu neustálou a doufáme, že vás bude naše muzika bavit dál.”

Starší generace zaplnila sedadla letního kina chvíli poté. Na programu byl totiž koncert známé dnes už 33leté slovenské kapely Tublatanka. Její frontman Maťo Ďurinda nám prozradil, že má v živé paměti koncert v Karviné konaný před čtyřmi lety.

Martin Ďurinda, frontman kapely: “Já si vzpomínám, že jsem tu měl problémy, protože jsem se doma v Bratislavě při bazénu přiotrávil chlórem. Byl jsem v nemocnici tři dny a pak jsem jel sem hrát koncert sem do Karviné.”

Letošní koncert byl složený převážně ze starých známých hitů.

Martin Ďurinda, frontman kapely: “Zahrajeme to co je známé z rádií, videoklipů, co si vybrali fanoušci za 33 let to nejoblíbenější, víme, co mají rádi.”

A i Tublatanka tady nechala vzkaz pro své fanoušky.

Martin Ďurinda, frontman kapely: “Fanoušci, jste naše zlato, vy nás držíte nad hladinou, velmi si vše fandění vážíme, to je to, proč žijeme, proč tu muziku děláme.”

Olga Humplíková, ředitelka MěDK: “Hlavní scéna je v letním kině, dnešní návštěvnost ukázala, že to nebyla špatná volba, že si to lidi užívali, my nikdy nevíme, na koho přijde nejvíc lidí, vždycky nás to překvapí, je to pro nás zajímavé sledovat tu úspěšnost jednotlivých interpretů.”

Na páteční, poslední koncert dne, jistě návštěvníci letního kina jen tak nezapomenou. Skupina Monkey Business předvedla výjimečnou show, ostatně, podívejte se sami.

Matěj Ruppert, zpěvák: “Milí fanoušci, svět, jak ho znáte, se po návštěvě koncertu skupiny Monkey Business razantně změní. Celý svět se projasní, akorát vám zbrunátní ego, stejně, jako nám.”

Sobotní dopoledne patřilo hlavně rodičům a jejich dětem - na hlavní nádraží opět přijel parní vláček, která je dovezl až do westernového městečka. Než se tak ale stalo, mohli si zájemci vyzkoušet jaké to je být strojvůdcem.

Sobotní program otevřel v letním kině světově známý dechový orchestr Májovák, který naservíroval divákům filmové melodie.

Ondřej Packan, šéfdirigent Májováku: “Náš orchestr s koncertním sborem Permoník zahrál skladbu z film u Zachraňte vojína Rayena, zahráli jsme hudbu z filmu Gladiátor, Šifra mistra Leonarda, jako sólistka s námi vystoupila Martina Juríková a houslista Janáčkovy filharmonie Ostrava Roman Herodes.”

V průběhu oslav se konalo ještě několik koncertů, vystoupila například skupina Jelen.

Třetí scéna vyrostla jako každoročně u Oázy. Odborná porota vybírala ve finále Moravského vrabce vítěze už po jednadvacáté.

Josef Grim, moderátor: “Porota hodnotí instrumentální výkon, vokální projev, jsou to odborníci, kteří poznají okamžitě, jestli tam je nějaká faleš, dynamika jestli nešlape. Jsou to porotci národního kola Porty, porotci jiných festivalů.”

Letošní ročník zpestřil i koncert Pavla Dobeše a Tomáš Kotrby. V průběhu oslav vystoupili několikrát se svou obdivohudnou show na náměstí i akrobaté z Cirkusu trochu jinak, občerstvit se mohli návštěvníci u mnoha stánků s nejrůznějšími pokrmy a nápoji. Oslavy byly ukončený velkolepým ohňostrojem v parku Boženy Němcové.
Oldřich Robenek - areály OKD Karviná
Karviná
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků