Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novoroční koncert karvinského Májováku

  • Karviná,

Jen pár hodin po bujarých silvestrovských oslavách se v karvinském městském domě kultury ozvala symfonická hudba. Světově známý dechový orchestr Májovák tady pro plný sál odehrál svůj první letošní koncert. Jde o tradici, která má v Karviné pevné kořeny, trvá už 18 let.

V sále karvinského městského domu kultury se rozezněla hudba jen pár hodin poté, co utichly oslavy a ohňostroje k začátku nového roku. Novoroční koncert si pro obyvatele města připravil za dobrovolné vstupné proslulý dechový orchestr Májovák a to už poosmnácté a opět byl sál zaplněný do posledního místa.

Petr Ženč, předseda správní rady Májováku: “My ten koncert ani nemůžeme zrušit, protože ten zájem je tak obrovský v Karviné a okolí, ty vstupenky jsou pryč během několika hodin.”

Koncert obsahoval skladby českých i zahraničních skladatelů symfonické hudby a vystoupili i sólisté Národního divadla Moravskoslezského. Lidem v sále hráli jak známé tváře Májováku, tak noví členové, dík kterým se orchestr stále omlazuje.

Novým členem je například Matěj Kološ hrající na křídlovku. Začínal jako výpomoc před půl rokem a teď už má v orchestru stálé místo. Skladby, které s Májovákem hraje, jsou náročnější, než repertoár orchestrů, se kterými běžně hraje v okolí Příbora.

Matěj Kološ, člen Májováku: “Jsou náročnější než tam, kde hrávám, ale je to super, baví mě to, je to takový challenge pro mě.”

Májovák Novoročním koncertem odstartoval sérii letošních vystoupení, koncertů a soutěží a není jich zrovna málo.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail