Novoroční koncert karvinského Májováku

  • 11:37,
  • Karviná,

Jen pár hodin po bujarých silvestrovských oslavách se v karvinském městském domě kultury ozvala symfonická hudba. Světově známý dechový orchestr Májovák tady pro plný sál odehrál svůj první letošní koncert. Jde o tradici, která má v Karviné pevné kořeny, trvá už 18 let.

V sále karvinského městského domu kultury se rozezněla hudba jen pár hodin poté, co utichly oslavy a ohňostroje k začátku nového roku. Novoroční koncert si pro obyvatele města připravil za dobrovolné vstupné proslulý dechový orchestr Májovák a to už poosmnácté a opět byl sál zaplněný do posledního místa.

Petr Ženč, předseda správní rady Májováku: “My ten koncert ani nemůžeme zrušit, protože ten zájem je tak obrovský v Karviné a okolí, ty vstupenky jsou pryč během několika hodin.”

Koncert obsahoval skladby českých i zahraničních skladatelů symfonické hudby a vystoupili i sólisté Národního divadla Moravskoslezského. Lidem v sále hráli jak známé tváře Májováku, tak noví členové, dík kterým se orchestr stále omlazuje.

Novým členem je například Matěj Kološ hrající na křídlovku. Začínal jako výpomoc před půl rokem a teď už má v orchestru stálé místo. Skladby, které s Májovákem hraje, jsou náročnější, než repertoár orchestrů, se kterými běžně hraje v okolí Příbora.

Matěj Kološ, člen Májováku: “Jsou náročnější než tam, kde hrávám, ale je to super, baví mě to, je to takový challenge pro mě.”

Májovák Novoročním koncertem odstartoval sérii letošních vystoupení, koncertů a soutěží a není jich zrovna málo.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 12.11. 9:29
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 12.11. 9:29
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 12.11. 9:29
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků