Lidé z Karvinska nemusejí psát do šuplíku

  • 12:52,
  • Karviná ,

Lidé z celého Karvinska, kteří rádi píší povídky a básně, dostali příležitost svou tvorbu veřejně prezentovat a nepsat takzvaně do šuplíku. S nápadem plnit sny prodavačkám, horníkům i učitelkám přišel známý karvinský řezbář a spisovatel Stanislav Filip.

Už více jak tři roky se jednou měsíčně lidé různých profesí scházejí v literárním salonku karvinské regionální knihovny, aby všem ostatním nahlas přečetli to, co sami napsali. Jejich dílka tak nekončí v šuplících a mnohým se díky tomu plní dávno zapomenuté sny- stávají se spisovateli..

Svatava Sukopová, knihovnice : “Spisovatelé ke knihovně zcela určitě patří a my můžeme jenom rádi, že ti karvinští, těšínští, bohumínští se budou každý měsíc setkávat právě u nás.”

Díky této aktivitě už někteří dokonce své knihy v knihovně křtili, třeba Stanislav Filip, který s nápadem setkávat se u knihy přišel a který je také zakladatelem spolku.

Stanislav Filip, spisovatel: “Musím říct, že ze začátku to bylo kostrbaté psaní, ale teď se vypracovali úžasně.”

Skupina také plní takzvané domácí úlohy. Do příštího setkání si připravují díla na určité téma nebo na slova, která si zadají.

Anna Vojtěchová, členka spolku: “Tohle mě baví docela. ráda si přečtu i jiné věci, ale ta poezie mě baví.”

Roman Štolfa, člen spolku: “Mě se líbí literatura, píšu si deníky už řadu let a nikdy by mě nenapadlo, že bych skládal verše, ale stalo se.”

Členové literárního klubu vydali ve spolupráci s mládežníky a Radou dětí a mládeže MSK i svůj almanach, který obsahuje například splněné domácí úlohy spolku. K dispozici bude v různých knihovnách v regionu.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků