Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolní hasiči soutěžili v požárním útoku

  • Karviná,

Dobrovolní hasiči se v sobotu potkali hned na dvou karvinských soutěžích v požárním útoku. První zorganizovali pro sbory hasiči v Loukách a o pár hodin později se utkali i na soutěži v Hranicích. Jak náročné to pro ně bylo, uvidíte v reportáži.

Dobrovolní hasiči z Karviné-Louk zorganizovali na fotbalovém hřišti 11. ročník Memoriálu Karla Puka, bývalého aktivního člena sboru a zároveň se tady odehrálo i 7. z 12.kol Gorolského poháru.

"Je to soutěž v požárním útoku, jde o to, aby závodníci v co nejkratším čase rozsvítili terče," připomněla  Michaela Raszyková, starostka SDH Karviná-Louky.

"Pěkná trať, krásná soutěž, akorát ten náběh na tom koberci, ale tady to asi jinak vyřešit nejde," řekl závodník z Prchalova.

Tady v Loukách se podařilo zvítězit družstvu mužů Prchalov B, z ženy byly nejlepší hasičky z Karviné-Hranic. Hned poté, co odvedly skvělý výkon v Loukách, přesunuli se do Hranic, kde je kromě účasti v soutěži čekala i organizace 17. ročníku soutěže v požárním útoku o putovní pohár primátora města a zároveň páté kolo Těšínského poháru.

Zatímco v Loukách hasičky z Hranic vyhrály, na domácí půdě skončily čtvrté.

"No moc se nám to nepovedlo. Kolegyně proudařka přestříkala, netrefila se přesně do terče hned," řekla Kateřina Matalíková.

V Hranicích bylo nejúspěšnější družstvo mužů z Prchalova, z žen se požární útok vydařil nejlépe družstvu z Albrechtic.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy