Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Psi v karvinském útulku mají nové zázemí

  • Karviná,

Čtyřnozí obyvatelé psího útulku v Karviné-Darkově mají vylepšené zázemí. Město do oprav a nákupů kotců a nových boud a také výměny podlahy investalo přes půl milionu korun.

Tady do kotců městského psího útulku v Karviné-Darkově se tito chlupáči dostanou pokaždé nedobrovolně, většinou v případě, že je volně potulující odchytí městští strážníci. Projdou kontrolou, zdravotní prohlídku veterináře, dostanou svůj čip, pravidelně najíst i napít. Aby jejich pobyt tady byl pro ně důstojný, jejich příbytky prošly výraznou opravou.

"Jsme investovali do psího útulku v letošním roce 550 tisíc, za to se pořídily nové boudy, kotce, udělaly se nové podlahy, aby se pejskům tady pejskům aspoň trochu líbilo, když nemají toho páníčka,” řekla Jana Maierová, vedoucí odboru komunálních služeb MMK .

Přestože materiálně jsou pejsci zabezpečení, něco jim přeci jen chybí - rodina, se kterou by mohli sdílet život. Ne všichni si ale mohou psa z nejrůznějších důvodů dovolit, pro ně jsou vhodné například venčení, které je v útulku možné pro dobrovolníky starší 18 let.

"Venčení máme ve středu, pátek sobotu a neděli, od 12 do 15 hodin, výdej psů jen do jedné, samozřejmě nesmí pršet nebo být horko, jak je dnes," vysvětlil David Konieczný, ošetřovatel.

Všichni nabízení volní pejsci, jejich fotografie a informace o nich, jsou zveřejněny na stránkách karvinských technických služeb, seznam je pravidelně aktualizován.

Nahlásit chybu
Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail