Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné proběhl první graffiti street-art festival

  • Karviná,

Karviná se připojila k městům, která vyčlenila plochu pro sprejery a umělecké graffiti. Stalo se to v rámci putovního street-artového festivalu. Obrazy, které vznikly na zdi průmyslového parku u kovonského mostu, tvořili nejen zkušení sprejeři, ale i žáci základních a středních škol a také veřejnost.

V Karviné se uskutečnil putovní street-artový festival, díky kterému se šedivá zeď průmyslového parku, někdejší Kovony, doslova změnila k nepoznání.

"Jedná se o 10. ročník festivalu United colours, který jsem začal pořádat v Havířově a postupně jsme chtěli dostat street art do různých měst na Severní Moravě," vysvětlil spoluorganizátor festivalu Nikola Vavrous.

Festival se pokaždé koná ve spolupráci s městy a regionálními institucemi. tady v Karviné měli sprejeři zelenou i díky iniciativě Evy Tomanové, jednatelky průmyslového parku.

"Ty ploty mi přišly hrozně šedivé, tak jsem doufala, že je nějakým způsobem trochu oživíme," řekla Eva Tomanová, jednatelka Průmyslového parku Karviná.  

Kromě zkušených sprejerů se na tvorbě graffiti obrazů podíleli i žáci Základní školy U Lesa, gymnázia a Střední školy techniky a služeb. Jejich zadání a sjednocené téma bylo vyobrazení karvinských osobností a rodáků. Například děvčata z gymnázia si vybrala známou sportovkyni.

"My kreslíme Danu Zátopkovou. Měly jsme ze začátku celkem potíže, protože sprejujeme poprvé, ale snad to bude dobré, až to dokončíme," zhodnotila Barbora Válková, účastnice graffiti festivalu. 

 "My chodíme na atletiku, máme rády sport, tak jsme si vybraly Danu Zátopkovou," dodala její spolužačka.

Pokud se tento počin setká s kladným ohlasem, mohla by se v budoucnu najít další plocha, kde se budou moci sprejeři seberealizovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy