Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinou povede ČSSD spolu s KSČM a hnutím ANO

  • Karviná,

Karvinou povede příští čtyři roky trojkoalice ČSSD společně s KSČM a hnutím ANO. Zástupci těchto tří nejsilnějších stran v úterý odpoledne podepsali koaliční smlouvu. Primátorem města bude i nadále Jan Wolf.

V letošních komunálních volbách dali nejvíce hlasů voliči České straně sociálně demokratické, ta získala přes 44 procent platných hlasů a tím i 19 křesel z 41 v zastupitelstvu. Vítěz komunálních voleb - strana ČSSD -  se rozhodl pro příští čtyři roky vést město společně s KSČM a hnutím ANO. V úterý lídři těchto stran podepsali koaliční smlouvu.

"Nechceme politikařit, jde nám o rozvoj města, o to, aby se co nejvíce lidí, kteří mají vliv jak na krajskou tak na státní politiku, do chodu města zapojili a jestli chceme provádět restruktualizaci našeho města na pohornickou činnost, tak potřebujeme pomoc kraje, státu a tohle může být jeden z kroků k tomu, abychom se posouvali dál," vysvětlil lídr strany a také současný primátor Karviné Jan Wolf.

"My za hnutí ANO jsme rádi, že v Karviné se nepolitikaří a hlavně vidí voliči, že má smysl chodit k volbám, kdy tři nejsilnější strany utvořili trojkoalici. Může navázat na tradiční projekty, které jsou v Karviné rozjeté a zároveň my, jako hnutí ANO, můžeme přinést nový pohled na to," myslí si Martin Gebauer, lídr hnutí ANO a také současný náměstek hejtmana MSK

"Jsem moc rád, že nám voliči dali možnost pokračovat dál, je spousta rozdělané práce, kterou bychom rádi dokončili a proto jsem moc rád, že pokračujeme v koalici," uzavřel Miroslav Hajdušík, lídr karvinské KSČM a zároveň současný náměstek primátora Karviné.

Město i nadále povede primátor Jan Wolf z ČSSD. Ustavující zastupitelstvo se uskuteční 5. listopadu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy