Karvinou povede ČSSD spolu s KSČM a hnutím ANO

  • 17. října 2018,
  • 15:23,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Karvinou povede příští čtyři roky trojkoalice ČSSD společně s KSČM a hnutím ANO. Zástupci těchto tří nejsilnějších stran v úterý odpoledne podepsali koaliční smlouvu. Primátorem města bude i nadále Jan Wolf.

Reklama

V letošních komunálních volbách dali nejvíce hlasů voliči České straně sociálně demokratické, ta získala přes 44 procent platných hlasů a tím i 19 křesel z 41 v zastupitelstvu. Vítěz komunálních voleb - strana ČSSD -  se rozhodl pro příští čtyři roky vést město společně s KSČM a hnutím ANO. V úterý lídři těchto stran podepsali koaliční smlouvu.

"Nechceme politikařit, jde nám o rozvoj města, o to, aby se co nejvíce lidí, kteří mají vliv jak na krajskou tak na státní politiku, do chodu města zapojili a jestli chceme provádět restruktualizaci našeho města na pohornickou činnost, tak potřebujeme pomoc kraje, státu a tohle může být jeden z kroků k tomu, abychom se posouvali dál," vysvětlil lídr strany a také současný primátor Karviné Jan Wolf.

"My za hnutí ANO jsme rádi, že v Karviné se nepolitikaří a hlavně vidí voliči, že má smysl chodit k volbám, kdy tři nejsilnější strany utvořili trojkoalici. Může navázat na tradiční projekty, které jsou v Karviné rozjeté a zároveň my, jako hnutí ANO, můžeme přinést nový pohled na to," myslí si Martin Gebauer, lídr hnutí ANO a také současný náměstek hejtmana MSK

"Jsem moc rád, že nám voliči dali možnost pokračovat dál, je spousta rozdělané práce, kterou bychom rádi dokončili a proto jsem moc rád, že pokračujeme v koalici," uzavřel Miroslav Hajdušík, lídr karvinské KSČM a zároveň současný náměstek primátora Karviné.

Město i nadále povede primátor Jan Wolf z ČSSD. Ustavující zastupitelstvo se uskuteční 5. listopadu.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

Trenkwalder a.s.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

SEJONG Czech s.r.o.
Karviná
od 100 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu