Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Speciální vůz z Orlové čistí v Karviné kontejnery

  • Karviná,

Pracovníci karvinských technických služeb se pustili v těchto dnech do čištění kontejnerů přímo v místech jejich stání. K tomu využívají i speciální vůz Služeb města Orlové.

Každý kontejner na území Karviné prochází v těchto dnech důkladným čištěním. Čistí a dezinfikují se nejen vnější plochy, ale i vnitřek popelnic pomocí speciálního vozu Služeb města Orlové. Auto má vlastní nástavbu na mytí a je o něj velký zájem.

"Nemusí se jako v minulosti nádoby převážet do areálu Technických služeb Karviná, ale čistí se přímo na stanovištích odpadových nádob. Tato služba je rychlejší, pružnější a ekonomiky výhodnější," vysvětlila Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK.

Všechny kontejnery zbavuje nánosů nečistot speciální vůz pomocí tlakových trysek.

"Jsou tam i vnitřní i venkovní trysky. Čištění probíhá studenou vodou s přídavkem dezinfekčního prostředku. Jedna popelnice je vyčištěná za 15 sekund, cykly se dají nastavovat podle potřeby," řekl Michal Bartečko z TS Karviná.

Bylo důležité zajistit, aby byly před samotným čištěním kontejnery prázdné.

"Jelikož musí být popelnice prázdné, tak jsme museli logistiky vyřešit vše tak, aby nejprve jelo vozidlo na komunální odpad, vysypalo popelnice a teprve pak dochází k mytí," dodal Bartečko.

Mytí kontejnerů bude probíhat měsíc, tedy do začátku listopadu.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail