Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bezdomovci v Karviné nemusí mrznout ani hladovět

  • Karviná,

I když v Karviné bezdomovců v posledních letech rapidně ubylo, stále se života na ulici nechce vzdát zhruba čtyřicítka lidí. Pomoc jim nabízí několik organizací v podobě nocleháren, ošacení i jídla. Nově se k nim přidal i podnikatel, který si v Karviné otevřel bistro.

Ještě před pár lety se v Karviné pohybovalo více jak sto padesát bezdomovců. Jejich počet díky intenzivní práci několika organizací jako je Slezská diakonie, ADRA, ČČK a pracovníků sociálního odboru, klesl na méně než čtyřicet.

"Kdo je na ulici, má kde přespat, nikdo nemusí zmrznout, protože zde máme noclehárnu, je zde azylový dům pro muže nebo azylový dům pro rodiny s dětmi, také nikdo neumře hlady, protože tady máme potravinovou banku, kterou provozují sociální služby Karviná nebo Slezská Diakonie," vyjmenoval služby Miroslav Hajdušík, náměstek primátora. 

ČČK za lidmi bez domova pravidelně vyjíždí a ošetřuje je přímo v terénu, i oblečení mají bezdomovci k dispozici díky sociálnímu šatníku ADRY.

"Pomůže, každá věc vždycky pomůže,"  řekl Antonín Novotný, sociálně potřebný.

"Díky té dlouhodobé sociální práci bezdomovců nepřibývá, naopak jich docela hodně ubylo a ti lidé, kteří jsou dnes venku, tak si troufám říct, že to jsou lidé, kteří o pomoc nestojí nebo takhle žijí," doplnil náměstek.

Nově se k pomoci bezdomovcům rozhodl přidat i první podnikatel, který si před nedávnem otevřel v Karviné-Novém Městě rychlé občerstvení.

"Rozhodli jsme se, že pomůžeme lidem v nouzi, hlavně bezdomovcům. Víme, že jsou v nouzi, nemají dostatek jídla," vysvětlil Petr Šlahorek, spoluprovozovatel.

"Budeme připravovat pro lidi v nouzi teplou polévku, budeme to dávat do půllitrových misek, budeme jim dávat teplý čaj, kávu, pečivo a něco sladkého. Doufáme, že to lidé nebudou zneužívat, že budou chodit jen potřební. Bydlíme v Karviné dost dlouho, takže rozeznáme bezdomovce od člověka, který by to mohl zneužít," vysvětlil  Martin Makula, spoluprovozovatel.

V nově otevřeném bistru budou teplé jídlo vydávat bezdomovcům každou neděli od 12 do 14 hodin.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail