Známý karvinský výtvarník Kodeš opět vystavuje

  • 15:24,
  • Karviná ,

Teď vás ještě pozveme na výstavu, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít. Najdete ji v Karviné ve foyer Obchodně podnikatelské fakulty a svá díla tady výjimečně vystavuje dvaadevadesátiletý známý výtvarník Oldřich Kodeš.

Když v roce 2016 oslavoval karvinský výtvarník Oldřich Kodeš svou jubilejní výstavou v Mánesově síni své devadesáté narozeniny, ani nepředpokládal, že by ještě někdy měla veřejnost možnost jeho díla obdivovat.  A přeci se tak stalo. Díky iniciativě paní Krhovjákové dnes vystavuje své obrazy ve foyer Obchodně podnikatelské fakulty. A nejen je, nově si mohou lidé prohlédnout i plastiky, kterým v poslední době věnuje svůj čas.

" Dost mě to baví, já už teď moc nemaluju a nekreslím, baví mě trochu se patlat v hlíně a dělám tyto figurální záležitosti ," prozradil známý výtvarník.

Kromě plastik se návštěvníci  mohou prohlédnout jeho obrazy  od padesátých let až po současnost.

" Já osobu pana Kodeše tak jeho díla nesmírně obdivuji, no a druhá věc, obdivuji ho za inovativní tvůrčí přístup," řekla výtvarnice Jarka Rybová.

Pan Kodeš je původně sklář, studoval u profesora Libenského, pracoval pro různé podniky, prioritou ale jeho šedesátileté tvůrčí činnosti byla olejomalba, kvaše a tempery a také kresba uhlem.

"Některé ty náměty byly dost pesimistické, já snad v podstatě pesimista nejsem, ale ty obrázky moc veselý nejsou," dodal Kodeš.

Momentálně pan Kodeš dokončuje další plastiky a reliéfy, a i když tvrdí, že tohle je jeho poslední výstava,  je možné, že se opět nechá přemluvit a milovníci umění se podobné expozice pana Kodeše ještě v budoucnu někdy dočkají. Příležitost vidět jeho díla ale mají lidé právě teď, do konce ledna, ve foyer OPF Slezské univerzity .




Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

Střední odborná škola managementu a práva, s.r.o.
Karviná
od 10 000 Kč do 10 000 Kč

Detail

Neovize SL s.r.o.
Karviná
od 44 500 Kč

Detail

BimBo hračky s.r.o.
Karviná
od 10 500 Kč do 14 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků