Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Známý karvinský výtvarník Kodeš opět vystavuje

  • Karviná,

Teď vás ještě pozveme na výstavu, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít. Najdete ji v Karviné ve foyer Obchodně podnikatelské fakulty a svá díla tady výjimečně vystavuje dvaadevadesátiletý známý výtvarník Oldřich Kodeš.

Když v roce 2016 oslavoval karvinský výtvarník Oldřich Kodeš svou jubilejní výstavou v Mánesově síni své devadesáté narozeniny, ani nepředpokládal, že by ještě někdy měla veřejnost možnost jeho díla obdivovat.  A přeci se tak stalo. Díky iniciativě paní Krhovjákové dnes vystavuje své obrazy ve foyer Obchodně podnikatelské fakulty. A nejen je, nově si mohou lidé prohlédnout i plastiky, kterým v poslední době věnuje svůj čas.

" Dost mě to baví, já už teď moc nemaluju a nekreslím, baví mě trochu se patlat v hlíně a dělám tyto figurální záležitosti ," prozradil známý výtvarník.

Kromě plastik se návštěvníci  mohou prohlédnout jeho obrazy  od padesátých let až po současnost.

" Já osobu pana Kodeše tak jeho díla nesmírně obdivuji, no a druhá věc, obdivuji ho za inovativní tvůrčí přístup," řekla výtvarnice Jarka Rybová.

Pan Kodeš je původně sklář, studoval u profesora Libenského, pracoval pro různé podniky, prioritou ale jeho šedesátileté tvůrčí činnosti byla olejomalba, kvaše a tempery a také kresba uhlem.

"Některé ty náměty byly dost pesimistické, já snad v podstatě pesimista nejsem, ale ty obrázky moc veselý nejsou," dodal Kodeš.

Momentálně pan Kodeš dokončuje další plastiky a reliéfy, a i když tvrdí, že tohle je jeho poslední výstava,  je možné, že se opět nechá přemluvit a milovníci umění se podobné expozice pana Kodeše ještě v budoucnu někdy dočkají. Příležitost vidět jeho díla ale mají lidé právě teď, do konce ledna, ve foyer OPF Slezské univerzity .

Nahlásit chybu


K tématu
Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail