Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné výrazně rozšířili kamerový systém

  • Karviná,

Karviná má v ulicích města 77 nových kamer. K nim přibyla i moderně upravená dohledová pracoviště strážníků i policistů, kteří situaci sledují online. Celkově už mají karvinští strážci zákona k dispozici 144 kamer a další ještě přibudou.

Kamerový systém prochází od roku 2017 neustálým vylepšováním a rozšiřováním. Původní kamery, kterých bylo ve městě 56, prošly opravou, nových 77 na různých místech nově přibylo a další ještě přibudou.

"Mojí rolí je na to sehnat finanční prostředky, jednám s ministerstvem vnitra o nějakých dotacích, které bychom mohli na to získat, ať ty finanční prostředky nejdou z prostředků města," vysvětlil primátor Karviné Jan Wolf.

Nové kamery jsou nainstalovány v rámci Desatera Bezpečné Karviné. Jejich instalaci si pochvalují zástupci Policie ČR.

"Kamerový systém v Karviné je opravdu kvalitní, má perfektní rozlišení, už v minulosti nám pomohl při objasňování spáchání trestných činů, řekl vedoucí ÚO PČR Karviná Miloš Pollak.

Nově vybavené je i celé operační středisko Městské policie. Tady strážníci mohou sledovat všechna místa na speciálním černém plátně s HD projektorem. Na stěně se najednou promítne 16 různých kamer, které se po dvaceti sekundách obměňují.

"V současné době máme venku rozmístěno 144 kamer. Celkově tam nabíhá 120 kamer, strážníci s tím můžou manipulovat, můžou si ten obraz zvětšovat na celou šíři toho prostoru," vysvětlil Petr Osif,  specialista bezpečnosti oddělení informačních služeb odboru organizačního MMK.

 "Když porovnám ten nový systém s původním, starým, je mnohem lepší, propracovanější, dá se tam vyhledat mnohem jednodušeji a rychleji to, co potřebujeme pro svou práci," dodal Ladislav Pastornický, operační MP Karviná.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy