Reklama

V Karviné výrazně rozšířili kamerový systém

  • 21. února 2019,
  • 12:46,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Karviná má v ulicích města 77 nových kamer. K nim přibyla i moderně upravená dohledová pracoviště strážníků i policistů, kteří situaci sledují online. Celkově už mají karvinští strážci zákona k dispozici 144 kamer a další ještě přibudou.

Reklama

Kamerový systém prochází od roku 2017 neustálým vylepšováním a rozšiřováním. Původní kamery, kterých bylo ve městě 56, prošly opravou, nových 77 na různých místech nově přibylo a další ještě přibudou.

"Mojí rolí je na to sehnat finanční prostředky, jednám s ministerstvem vnitra o nějakých dotacích, které bychom mohli na to získat, ať ty finanční prostředky nejdou z prostředků města," vysvětlil primátor Karviné Jan Wolf.

Nové kamery jsou nainstalovány v rámci Desatera Bezpečné Karviné. Jejich instalaci si pochvalují zástupci Policie ČR.

"Kamerový systém v Karviné je opravdu kvalitní, má perfektní rozlišení, už v minulosti nám pomohl při objasňování spáchání trestných činů, řekl vedoucí ÚO PČR Karviná Miloš Pollak.

Nově vybavené je i celé operační středisko Městské policie. Tady strážníci mohou sledovat všechna místa na speciálním černém plátně s HD projektorem. Na stěně se najednou promítne 16 různých kamer, které se po dvaceti sekundách obměňují.

"V současné době máme venku rozmístěno 144 kamer. Celkově tam nabíhá 120 kamer, strážníci s tím můžou manipulovat, můžou si ten obraz zvětšovat na celou šíři toho prostoru," vysvětlil Petr Osif,  specialista bezpečnosti oddělení informačních služeb odboru organizačního MMK.

 "Když porovnám ten nový systém s původním, starým, je mnohem lepší, propracovanější, dá se tam vyhledat mnohem jednodušeji a rychleji to, co potřebujeme pro svou práci," dodal Ladislav Pastornický, operační MP Karviná.
Antonín Goryl
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Těšínská stavební s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Mediaservis, s.r.o.
Karviná
od 6 700 Kč do 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu