Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná chce přilákat nové obyvatele

  • Karviná,

Karviná rozjíždí velkou kampaň, která by měla přilákat nové obyvatele. Obsahuje pět základních důvodů, proč by si lidé měli k životu vybrat právě toto město. Na tiskové konferenci je novinářům představil primátor Karviné Jan Wolf.

Žij v Karviné. Takový nese název nová velká kampaň, která má za úkol přilákat do města nové obyvatele.

"Jsem přesvědčený, že jiná města v rámci ČR určitě nejsou lepší než je Karviná, naopak, díky tomu, že Karviná byla struktuálně postižená, tak má určitý potenciál výhody toho, že do toho města bude další příliv investic a finančních prostředků," vysvětlil Jan Wolf, primátor Karviné. 

 Kampaň souvisí s velkým, mnohamilionovým projektem Karviná všemi deseti. Tento projekt obsahuje další kroky a rozvoj města po skončení těžby. Počítá s přípravou developerských projektů – nových lokalit v okrajových částech města a také s bouráním domů starých, jako v případě Karviné šest.

"jsou to domy staré, II,. kategorie, kde lidé musí topit ručně, těm slušným nájemníkům nabízíme bydlení v lepších bytech," řekl generální ředitel společnosti RESIDOMO Jan Rafaj. 

 Po zbourání všech domů tady vzikne obrovská volná plocha. Ta ale do budoucna nezůstane nevyužitá. Společnost Residomo po dohodě s městem tady vybuduje něco velkého, ve hře jsou tři varianty.

Město se bude v rámci kampaně Žij v Karviné prezentovat v tištěných médiích a využije rozhlasové i video spoty.

Nahlásit chybu


K tématu
Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail