Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné má úspěch projekt Bruslící školka

  • Karviná,

Děti z karvinských mateřských škol trávily čas nově i na ledové ploše zimního stadionu. S učitelkami si sem za dozoru trenérů hokeje chodily hrát v rámci nového projektu Bruslící školka. Předškoláci byly z novinky nadšené.

Projekt Bruslící školka vznikl pod taktovkou místního hokejového klubu HC Býci karviná. Určený je pro děti z mateřských škol

"Chtěli jsme, aby děti z mateřinek poznaly další pohyb. Tak, jako jezdí na lyžák, jak jezdí plavat, tak jsme jim chtěli zařadit do programu bruslení," vysvětlil Dominik Boniatti, organizátor Bruslící školky.

Na ledové ploše zimního stadionu si děti ze 16 školek hrály pravidelně. Volné hraní bylo doplněno nejrůznějšími pomůckami, aby se děti naučily stabilitu na bruslích.

"Je ten projekt financován klubem, rodiče to nic nestojí, půjčujeme jim přilby a brusle," doplnil Boniatti.

"Pro děti to je určitě zpestření, jsou rády, vždycky jak mají jít, je to perfektní nápad tohle," řekla učitelka ZŠ a MŠ s polským jazykem vyučovacím Dr. Olszaka Barbara Ondruchová.

 Děti tak díky místnímu hokejovému klubu mohly hravou a zábavnou formou poznat prostředí zimního stadionu a už se těší na příští sezonu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy