V Karviné začala výstava papírových modelů Ferrari

  • 15. května 2019,
  • 8:43,
  • Karviná,
  • Monika Danková

V Mánesově síni karvinského městského domu kultury najdou lidé v těchto dnech ojedinělou výstavu papírových modelů sportovních automobilů značky Ferrari. Modelář Milan Paulus je jediný na světě, který takovou sbírku vlastní, usiluje i o zapsání do Guinessovy knihy rekordů.

Reklama

Tohle je karvinský modelář Milan Paulus, velký fanoušek a obdivovatel stáje Ferrari. Formulím fandí už od roku 1976, ví přesně, ve kterém roce který model závodil, kdo s ním jel a jaký skrývá příběh.  A více jak deset let taky trpělivě den co den modely staví a to nejen ty závodní, ale i prototypy. Jeho sbírku prozatím 60ti formulí mohou teď lidé vidět na vlastní oči v Mánesově síni MěDK.

"Je tady celá historie Ferrari, tam začínají 50. léta, tam je konec, loňský auto. Je to papír všechno, kromě kabelů, to nejde z papíru, měřítko je 1:6, tím je unikátní, tohle nedělá nikdo na světě," vysvětlil modelář.

O sbírce modelů Ferrari modeláře Milana Pauluse z Karviné se pomalu dozvídá celý svět. Tady v česku jeho neustále se zvětšující sbírka stačila na vytvoření českého rekordu, údaj byl zapsán v knize rekordů loni v létě. Milan se chce pokusit i o zapsání do Guinessovy knihy rekordů.

"Se nevzdávám, Karvinou tam musím dostat do té Guinessovky," dodal Paulus.

anketa: návštěvníci výstavy: "Je to nádherné, je to krásná práce a přeji mu hodně úspěchů do dalších formulí." "Ty modely jsou úžasné, obdivuju ho, že to dokáže sestavit."

Sny má Milan Paulus dva. Dostat se do Guinessovy knihy rekordů a také představit svou sbírku v italském městě Maranello. Výstavu v karvinské Mánesově síni si ale rozhodně nenechte ujít, potrvá do 26. června.
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

VAPES CE s.r.o.
Karviná
od 100 Kč

Detail

VINAMET CZ s.r.o.
Karviná
od 23 000 Kč

Detail

Havířovská teplárenská společnost, a.s.
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu