Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné začala výstava papírových modelů Ferrari

  • Karviná,

V Mánesově síni karvinského městského domu kultury najdou lidé v těchto dnech ojedinělou výstavu papírových modelů sportovních automobilů značky Ferrari. Modelář Milan Paulus je jediný na světě, který takovou sbírku vlastní, usiluje i o zapsání do Guinessovy knihy rekordů.

Tohle je karvinský modelář Milan Paulus, velký fanoušek a obdivovatel stáje Ferrari. Formulím fandí už od roku 1976, ví přesně, ve kterém roce který model závodil, kdo s ním jel a jaký skrývá příběh.  A více jak deset let taky trpělivě den co den modely staví a to nejen ty závodní, ale i prototypy. Jeho sbírku prozatím 60ti formulí mohou teď lidé vidět na vlastní oči v Mánesově síni MěDK.

"Je tady celá historie Ferrari, tam začínají 50. léta, tam je konec, loňský auto. Je to papír všechno, kromě kabelů, to nejde z papíru, měřítko je 1:6, tím je unikátní, tohle nedělá nikdo na světě," vysvětlil modelář.

O sbírce modelů Ferrari modeláře Milana Pauluse z Karviné se pomalu dozvídá celý svět. Tady v česku jeho neustále se zvětšující sbírka stačila na vytvoření českého rekordu, údaj byl zapsán v knize rekordů loni v létě. Milan se chce pokusit i o zapsání do Guinessovy knihy rekordů.

"Se nevzdávám, Karvinou tam musím dostat do té Guinessovky," dodal Paulus.

anketa: návštěvníci výstavy: "Je to nádherné, je to krásná práce a přeji mu hodně úspěchů do dalších formulí." "Ty modely jsou úžasné, obdivuju ho, že to dokáže sestavit."

Sny má Milan Paulus dva. Dostat se do Guinessovy knihy rekordů a také představit svou sbírku v italském městě Maranello. Výstavu v karvinské Mánesově síni si ale rozhodně nenechte ujít, potrvá do 26. června.
Šakalí léta / muzikál

17.04. 19:00
Orlová, Dům kultury města Orlová

Šakalí léta / muzikál

24.04. 19:00
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

25.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

ELANDOMY s.r.o. - Havířov
Havířov
od 16 500 Kč/měsíc

Detail

Střední škola, Základní škola a Mateřská škola, Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 35 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků