V Karviné začala výstava papírových modelů Ferrari

  • 8:43,
  • Karviná,

V Mánesově síni karvinského městského domu kultury najdou lidé v těchto dnech ojedinělou výstavu papírových modelů sportovních automobilů značky Ferrari. Modelář Milan Paulus je jediný na světě, který takovou sbírku vlastní, usiluje i o zapsání do Guinessovy knihy rekordů.

Tohle je karvinský modelář Milan Paulus, velký fanoušek a obdivovatel stáje Ferrari. Formulím fandí už od roku 1976, ví přesně, ve kterém roce který model závodil, kdo s ním jel a jaký skrývá příběh.  A více jak deset let taky trpělivě den co den modely staví a to nejen ty závodní, ale i prototypy. Jeho sbírku prozatím 60ti formulí mohou teď lidé vidět na vlastní oči v Mánesově síni MěDK.

"Je tady celá historie Ferrari, tam začínají 50. léta, tam je konec, loňský auto. Je to papír všechno, kromě kabelů, to nejde z papíru, měřítko je 1:6, tím je unikátní, tohle nedělá nikdo na světě," vysvětlil modelář.

O sbírce modelů Ferrari modeláře Milana Pauluse z Karviné se pomalu dozvídá celý svět. Tady v česku jeho neustále se zvětšující sbírka stačila na vytvoření českého rekordu, údaj byl zapsán v knize rekordů loni v létě. Milan se chce pokusit i o zapsání do Guinessovy knihy rekordů.

"Se nevzdávám, Karvinou tam musím dostat do té Guinessovky," dodal Paulus.

anketa: návštěvníci výstavy: "Je to nádherné, je to krásná práce a přeji mu hodně úspěchů do dalších formulí." "Ty modely jsou úžasné, obdivuju ho, že to dokáže sestavit."

Sny má Milan Paulus dva. Dostat se do Guinessovy knihy rekordů a také představit svou sbírku v italském městě Maranello. Výstavu v karvinské Mánesově síni si ale rozhodně nenechte ujít, potrvá do 26. června.




Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 21.11. 6:08
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 21.11. 6:08
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 21.11. 6:08
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků