Reklama

Slavata Triatlon Tour spojuje rozdílné světy dětí

  • 20. května 2019,
  • 10:20,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Děti z dětských domovů dostaly příležitost vyzkoušet si společně s ostatními dětmi triatlonový závod a to díky projektu nazvaném Slavata Triatlon tour. Jeho smyslem je propojit světy dětí pocházejících z různých prostředí - dětí z dětských domovů a běžných rodin.

Reklama

Tohle je Tomáš Slavata. Sportovec, triatlonový závodník a muž, který se pyšní titulem Srdcař roku. Každý rok organizuje po celé zemi sérii triatlonových závodů pro děti a to jak z dětských domovů, tak z běžných rodin a přirozenou cestou je svádí dohromady.

"Na startovní čáře jsme si všichni rovni a nezáleží na tom, odkud kdo vychází, ale jak se dokážeme k životu stavět a jestli si vybojujeme ten svůj sen," vysvětlil Tomáš Slavata, organizátor závodů.

Tomáš Slavata sám vyrůstal v rodině, která nefungovala. Děti jeho sestry se dostaly do dětského domova. Tomáš o ně od 16 let usiloval a v 21letech je dostal do své péče.

"Musel jsem si tu cestu vybojovat, ale nechtěl jsem se sobecky zaměřit jen na sebe, ale uvědomil jsme si, že těch dětí jako jsem já, je mnohem víc a že je potřeba jim dát inspiraci a příklad," dodal Slavata.

Disciplíny závodu byly v Karviné mírně upraveny. Soutěžící v jednotlivých věkových kategoriích nejdříve absolvovali běh, pak změřili své síly v jízdě na kole a poté znovu běželi. a to podle věku.

anketa, závodníci: "Moc dobře se mi běželo, vyhrál jsem to mi stačí." " Všechno bylo skvělé, vydržel jsem do samého konce."

Kdo kolo neměl, mohl si ho na závodech půjčit, kola i vybavení se vyhrávala i v tombole. Odměně byl po závodech každý závodník. Slavata Triatlon se přesunul z Karviné do dalších měst, tento týden bude propojovat děti v Brně, Děčíně a Telči.
BIDFIB group s.r.o.
Karviná
od 100 Kč

Detail

POLYTEX COMPOSITE, s.r.o.
Karviná
od 16 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu